Õppekava on kinnitamata
Kutseõppe liik: 5. taseme kutseõppe jätkuõpe
Õppevaldkond: informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad
Õppesuund: informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad
Õppekavarühm: andmebaaside ja võrgu disain ning haldus
Õppevorm: statsionaarne - koolipõhine õpe
Õppekeel: eesti
Õpingute alustamise tingimus: keskharidus ja vähemalt 4. või 5. kvalifikatsioonitaseme IT-alase esmane kutse või omandatud kompetentsid
Õppekava maht: 60 EKAP
Õppe nominaalkestus: 1 a
Vastuvõtu tingimused:
- keskharidust tõendava dokumendi hinnete aritmeetiline keskmine hinne 20%
- arvutipõhine test 40%
- individuaalne vestlus, mille käigus tõendab õpilaskandidaat kutse olemasolu või enda kompetentsust valdkonnas (nt töökogemus: tööandja tõend, arengumapp eneseanalüüsiga, äriregistri väljavõte, koolituste tunnistused vms) 40%
Õppekava lühitutvustus:
Infoturbespetsialist, kes võib töötada nii iseseisvalt kui olla IT-infoturbe meeskonna liige, viib ellu asutuse IKT-turvapoliitikat, pakub välja ja rakendab vajalikud turvalisuse kontrollmehhanismid, tagab IKT turvalise toimimise toetades ja informeerides kaastöötajaid. IT-turvaspetsialist töötab organisatsioonis, kus IKT-süsteemid moodustavad olulise osa asutuse ressurssidest, protsessid sõltuvad IKT-süsteemidest ja rakendustest ning andmeid kogutakse ja juhitakse IKT-süsteemide kaudu.
Infoturbespetsialisti töövahendid on operatsioonisüsteemid, turbetarkvara, protsesside kirjelduse ja projekteerimise ning tarkvara arendamise tööriistad, tunnustatud infoturbe raamistikud ja standardid.
Vajalikud isikuomadused: loogiline mõtlemine, analüüsivõime, algatusvõime, seaduskuulekus, kohusetundlikkus, keskendumisvõime, detailidele orienteeritus, kohanemisoskus kiiresti muutuvate tehnoloogiate valdkonnas, pinge- ja stressitaluvus.
Enimlevinud ametinimetused: IT-turvaspetsialist, küberturbe spetsialist, IKT-turbespetsialist, IKT-turvalisuse konsultant, küberturvalisuse konsultant.
Põhiõpingute moodulid:
- arvutivõrkude turvalisus
- infoturbe haldamine
- neurovõrkude ja tehisintellekti mudelid
- organisatsiooni taristu turvalisus ja haldus
- praktika
- sissejuhatus õpingutesse
- võrguteenuste turvalisus
Valikõpingute moodulid:
- andmebaaside turvalisus
- konteinerlahendused
- skriptimine
Lisainformatsioon: Siim Soopõld (kutseõpetaja)