Raamatukogu on suletud

29. oktoobril. 

 Raamatuid saab tagastada raamatute tagastuskasti, mis asub A-korpuse fuajees.

Kooli raamatukogu

Praegustes ruumides on raamatukogu alates 2010/2011. õppeaastast. Raamatukogu pindalaks on 320 m2, kuhu mahub ruumikas lugemissaal, hoidla, auditoorium, kabinet ning koopiakeskus.

Lugemissaalis on avariiulid, 24 arvuti töökohta, ajakirjanduse lugemisnurk, 20 lugeja töökohta. Koopiakeskuses saab teha koopiaid, printida nii must-valgelt kui värviliselt, köita, lamineerida. Kooli personalile pakume tööalaseks kasutamiseks erinevaid tehnilisi vahendeid (sülearvutid, dokumendikaamerad, tahvelarvutid, fotokaamera, veebikaamerad, mobiiltelefonid, chromebookid jne). Rühmatöö ruumis on võimalik läbi viia õppetunde ja koolitusi. 

Niidupargi tn 12, B408 (B korpuse 4. korrus)

E-N 8.00-16.00 R 8.00-15.00

Raamatukogu on iga kuu viimasel reedel suletud!

445 1954

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

E-kataloog

Raamatukogus on kasutusel info- ja kataloogisüsteem RIKS - http://raamatukogu.hariduskeskus.ee/.

KKK

Korduma kippuvad küsimused

1. Mida pean tegema selleks, et saaksin kasutada raamatukoguteenuseid?

Raamatukoguteenuste kasutamiseks on vajalik täita lugeja registreerimiskaart.

2. Kas saan lugejapileti?

Lugejapiletiks on õpilaspilet.

3. Kui kaua võin hoida laenatud raamatut/ajakirja enda käes?

Raamatute tagastustähtaeg on 21 päeva, ajakirjadel 1 nädal, õppekirjandusel  90 päeva.

Ajakirja jooksva aasta viimast numbrit välja ei laenutata.

4. Mitu raamatut võib mul korraga käes olla?

6 raamatut

5. Kuidas saan pikendada raamatute/ajakirjade tagastamistähtaega?

Tagastamistähtaega saab pikendada telefoni, e-posti teel või raamatukogusse tulles.

445 1954

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

6.  Mida pean tegema, kui avastan, et laenatud raamat on teise lugeja poolt rikutud?

Rikutud raamatust tuleb koheselt teavitada raamatukogutöötajat.

7. Mida pean tegema, kui kaotan raamatu?

Raamatu kaotamisest tuleb koheselt teavitada raamatukogutöötajat. Koos raamatukogutöötajaga leitakse sobiv variant raamatu asendamiseks.

Uudiskirjandus

 

 Siegel, Daniel J. Ajutorm : teismelise aju jõud ja siht : [teejuht nooruki tärkava meele mõistmiseks vanuses 12-24].  2018. Kohaviit: 159.9.
 
 Harford, Tim. 50 leiutist, mis vormisid tänapäeva majandust. 2021. Kohaviit: 001.
 
 
 Elrod, Hal. Imede hommik. 2017. Kohaviit: 159.9.
 
Kondor, Anti. Kaugtöö kodukontoris. 2021. Kohaviit: 331.
 
Tallinna Puutööstuse Õpetöötoast Eesti Merekoolini : 18. november 1919, 1. märts 1920 - 1. märts 2015. 2015. Kohaviit: 37.
 
Mangus, Inga. Tere! : учебник эстонского языка для начинающих 0-А1 = eesti keele õpik algajatele 0-A1. 2018. Kohaviit: 811.511.113.
 
Mangus, Inga. Tere jälle! : eesti keele õpik A1 - A2 (B1) = учебник эстонского языка A1 - A2 (B1). 2017. Kohaviit: 811.511.113.
 
Mangus, Inga. Tere taas! : eesti keele õpik A2 - B1 (B2) = учебник эстонского языка A2 - B1 (B2). 2020. Kohaviit: 811.511.113.
 
Doomino.
 
 Scrabble : [ristsõnamäng].
 
Uno : [kaardimäng]. 
 
5 sekundit : [lauamäng].
 
Tsirkus : [lauamäng].
 
Tower : [lauamäng].

2021. aastaks tellitud ajalehed ja ajakirjad

Ajalehed:

parnu postimees

epl maaleht

Ajakirjad:

 1. Anne&Stiil
 2. Autoleht
 3. Burda (vene keeles) kuni nov 2021. 
 4. Ehitaja
 5. Kaitse Kodu
 6. Maakodu
 7. Oma Maitse
 8. Raamatupidamisuudised
 9. Reisimaailm
 10. Sotsiaaltöö
 11. Tehnikamaailm

Näitused 2021/2022 õppeaastal

Oktoobrikuu näitused

Fotonäitus "Anu Peterson", (B-korpuse neljanda korruse galerii)

Anu elab ja töötab Tõstamaal. Siinsed fotod on ta üsna värske harrastuse esimesed katsetused.
„Alustasin aktiivsemalt looduse pildistamisega umbes poolteist aastat tagasi. Avastasin, et looduses liikudes on nii palju põnevat, mida pildile püüda. Aga tunnistan ausalt, et fotograafias olen alles täiesti võhik ja algaja ning teen seda lihtsalt hobi korras. Esialgu pildistasin kompaktkaameraga, kuid siis tekkis tunne, et võiks proovida peegelkaamerat. Ostsin kasutatud peegelkaamera ja hakkasin lihtsalt katsetama. Palusin tuttavalt fotograafilt natuke abi, et fotograafia põhitõed selgeks saada, kuigi need särid, avad, ISOd jm on mulle siiani veel üsna segased. Arenemisruumi on veel kõvasti. Aga minu jaoks on kõige olulisem loodusest saadav emotsioon. Üritan vabadel päevadel palju looduses liikuda ja mul on välja kujunenud oma lemmikrajad. Põhiliselt liigun kodu ümbruse metsaradadel ning väga tihti ka mere ääres. Kõige rohkem olen pildistanud linde ja kohanud nüüd ka selliseid liike, keda varem polnud näinudki. Näiteks olen viimase aasta jooksul saanud üsna lähedalt imetleda händkakku, kodukakku ja värbkakku. Munalaius olen pildile püüdnud roohabekad, mustsaba-vigled, ristpardid ja palju teisi huvitavaid liike. Ja mida rohkem liigud, seda rohkem hakkad looduses tähele panema, tunnetama, märkama. Hakkad taipama kus, millal ja keda võid kohata. Liikumine värskes õhus ja positiivsed emotsioonid loodusest aitavad nö akut laadida. Jagan enda fotosid ka Instagramis, anu.peterson kontol.

Näitus "Erinäolised pastakad" (raamatukogus)

 

Raamatunäitus "Õppimise ja õpetamise võlu/valu" (raamatukogus)

 

 

Toimunud näitused: 

Näitus "Puidust ehete naturaalne ilu ja eriline vorm", autor Einar Elbing (raamatukogus)
Näituse autori igapäevane töö jääb hoopis teise valdkonda. Puutöö ja spoonist ehete valmistamine on tema hobi. Tegemist on 100 % iseõppijaga, kes ei ole läbinud ühtegi puidutöö alast õpet ega kursust.
Ehete tegemise idee tekkis soovist teha tuttavale ise kingitus. Esimene ese oli tammepuust sõrmus. Edasi tuli lipsunõel ning ühetasandilised spoonist kõrvarõngad. Kui teekonna alguses oli disainikeel pigem lihtne, siis peagi avastas näituse autor, et spoonil on vapustav omadus niiskuse toimel painduda ning nii sündisid esimesed ringikujulised kõrvarõngad.
Kõik ehted ja aksessuaarid valmivad algusest lõpuni käsitööna ning hinnanguliselt 80 % toodetest on valmistatud tootmisjääkidest. Huvitav fakt on see, et kõige väiksem kasutatav spoonitükk on 1 cm x 7 cm, millest valmivad neljapäevase tööprotsessi tulemusena keerdkõrvarõngad. Tooted valmivad naturaalsest puiduspoonist, kõigil toodetel on oma iseloom ning ükski ehe pole identne teisega. Kasutatavast materjalist on esindatud nii kohalikud puiduliigid (kask, pöök ja tamm) kui ka eksootilisemad puiduliigid (roosipuu, eebenipuu, mahagon, pähklipuu jne). Lisaks on ehete valmistamisel kasutusel kõrgekvaliteetne sterlinghõbe.

 

Fotonäitus "Kiired ja vihased", autor Silvo Voznesenski (B-korpuse neljanda korruse galerii)
Näituse tutvustus fotode autorilt: "Minu huvi autofotograafia vastu sai alguse sellest, kui otsustasin hakata 2016. aaasta kevadel pildistama silmapaistvaid ning eksklusiivseid sõidukeid telefoniga, mida nägin eelkõige Tartu linnapildis. Üks hetk aga tundus, et telefoni pildid on liiga igavad ja, et hallist massist eristuda mõtlesin, et oleks aeg võtta kätte kaamera, mis riiulil tühja seisis ning hakata hoopiski sellega toimetama. Sealt sai ka alguse üks suur teadmiste ja kogemuste omandamise protsess, mis kestab tänini.
Kõiksugused autod, mis ma oma kaameraga kinni püüdsin, nii tänavatel kui ka erinevatel autodega seonduvatel üritustel, postitasin ma need fotod hiljem Instagrami. Autofotograafia on olnud minul nii-öelda aknaks teistesse valdkondadesse nagu näiteks portree, loodus või ürituste pildistamine, seega ma endale piiranguid pildistamise osas väga ei sea, kuigi tunnen, et autod on siiski minu trump. Antud näitusel on näha minu ühed lemmikumad fotod eelmisest aastast."

Raamatunäitus "Ja mõrvar on..." (raamatukogus)
Näitusel on eksponeeritud erinevate autorite kriminaalromaanid. 

Fotonäitus "Isolatsioon", autorid Haide Rannakivi ja Marko Toomast (A-korpuse esimese korruse galerii)
Väljapanek on osa 2020. aasta juunis toimunud kolme balti sõpruslinna kunstnike traditsioonilisest näitusest B3, mis toimus Jelgavas pealkirjaga "Pandeemia".
Näitusel on eksponeeritud fotod, mis on tehtud 2020. aasta kevadel eneseisolatsiooni tingimustes ja perioodil, kui kontaktid inimeste vahel olid piiratud ja põhitööd ei olnud. Fotokunstnikud on jäädvustanud seda aega elutute objektide ja oma nägemuste läbi. Piltide meeleolu ei ole sugugi mitte rusuv, vaid pigem meeleolukas ja huvitav.  


Raamatunäitus "Uued raamatud" (raamatukogus)
Kuidas toime tulla keerulistes olukordades?
Kes oli Eesti esimene ..?
Midagi öökapile lugemiseks?
Ideid söögi tegemiseks?
Näitusel on eksponeeritud 2020. aastal raamatukogusse soetatud raamatud.
Näitus pakub erinevaid võimalusi ajaveetmiseks, uute teadmiste omandamiseks jne.
Huvipakkuva raamatu saab soovi korral kohe kaasa haarata!

Fotonäitus, autor Kädi Põllu (A-korpuse esimese korruse galerii) 
Näituse tutvustus fotode autorilt: "Fotograafia on mulle kui meditatsioon, rõõm ning võmalus pääseda reaalsusest.
Pildistamisega olen tõsisemalt tegutsenud alates 2012. aastast, kuid esmane huvi tärkas juba 2008ndal aastal. Iga uus kogemus ning tundmine on viinud mind lähemale sellele, mida soovin oma fotodel näha. Iga õnnestunud kogemus/pilt on andnud juurde indu fotograafiaga tõsisemalt tegeleda."

Kunstinäitus "Pudi-padi", autor Mia Norah (B-korpuse neljanda korruse galerii ja raamatukogus)
Näituse tutvustus autorilt: "Olen Mia Norah ning 13-aastane ja käin Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli 7. klassis. 
Mulle meeldib väga meistedada. Kuna olen üle poole oma elust veetnud Aasias elades, siis puutusin seal olles kokku väga põnevate kunstistiilidega. 
Mul oli võimalus õppida nii joonistamist kui ka meisterdamist erinevate eraõpetajate käe all. Sain alati meisterdades olla loominguline. Kohe kindlasti ei meeldi mul joonistada etteantud raamides, sellest on aru saanud ka minu kunstiõpetajad Eestis. 
Kahel viimasel aastal olen osalenud Pärnu linna koolide vahelises joonistusvõistluses, milles saavutasin esimese koha aastal 2018 ja kolmanda koha aastal 2019.
Antud väljapanekul ongi minu joonistused alates kuuendast eluaastast kuni tänaseni."

Raamatunäitus "Valik luulet" (raamatukogus)
Näitusel on eksponeeritud nii eesti autorite looming kui ka maailmakirjanduse klassika. 

Fotonäitus "Peidetud maitsed", autor Kristi Kuusmik-Orav (A-korpuse esimesel korrusel)
Fotonäitus räägib Pärnus ja Pärnumaal tegutsevatest kodukokkadest. 
Meie ümber on palju neid inimesi, kes armastavad teha süüa ja nende toiduvalmistamise armastus on nakatanud ka teisi. Nad ei tööta mõisaköögis, kohvikus, restoranis ega catering firmas. 
Nad valmistavad süüa oma koduköögis. Me leiame neid tuttavate soovituste kaudu. Just nii levivad nende maitsvate meistriteoste kuuldused. Nende tehtud hõrgutised on leidnud koha meie toidulaual pereüritustel ja pidudel. 

Raamatunäitus "Jõulude ootuses" (raamatukogus)
Näitusel on eksponeeritud erinevad jõuluteemalised raamatud (kokandus, käsitöö, kombed jne).

Näitus "Meie meened" (B-korpuse  kolmandal korrusel)
Näitusele on välja pandud meie kooli erinevad meened. 

Raamatunäitus "Minu..." (raamatukogus)
Väljapanek "Minu"-sarja raamatutest, milles inimesed kajastavad oma isiklikke kogemusi mõnest välisriigist, välismaa linnast või piirkonnast.

Raamatunäitus "Peenralt potti ja purki" (raamatukogus)

Oktoobrikuu on hoidiste tegemise kuu.  Raamatunäitusele on välja pandud raamatud hoidiste tegemisest.  

Näitus "Minu lemmikraamat" (raamatukogus)

Näitusel on eksponeeritud kutsehariduskeskuse töötajate lemmikraamatud koos lapsepõlvepildiga. Külastajatel on võimalus osaleda äraarvamismängus - "Kelle raamat?".  

Fotonäitus "Eesti ja Norra maastikud", autor Olev Mihkelmaa (B korpuse neljandal korrusel)

Näituse tutvustus fotode autorilt: „Kõige esimesed pildid tegin aastal 2000. Kaks aastat (2002-2004) veetsin Tallinna Sidekoolis fotograafiat õppides. 2010. aastal jätsin kõik teised tegemised kõrvale ja keskendusin ainult pildistamisele. Edasi läks elu üha põnevamaks. Täna tegelen ettevõtetele pildistamisega. Sõidan mööda Eestit ringi ja kiikan üle piiri põhja või lõuna poole. Päeva võin alustada Tallinnast ja õhtuks läbi Narva Tartusse jõuda. Vabadel hetkedel keeran auto teelt kõrvale, võtan ette retke mõnda Eestimaa paika või kaugemale. Kõige enam armastan põhjamaist loodust. Needki pildid on valminud ise enda jaoks võetud hetkedel Eestis või Põhja-Norras.“

Fotonäitus "Sindi eile ja täna", koostaja Kaur Kasemaa (A korpuse esimesel korrusel)

Näituse eesmärgiks on tutvustada Sindi linna tähtsamaid ehitisi ja paiku erinevatel aegadel. Aluseks on võetud 20. sajandi esimese poole fotod. Aastatel 2017 ja 2018 on näituse koostaja pildistanud samu ehitisi ja paiku, et tekiks võrdlusmoment. 

Näitus on kokku pandud 8. klassi loovtöö raames, lisaks on valminud raamat "Sindi eile ja täna". Näituse koostaja on Sindi Gümnaasiumi õpilane. 

 

Näitus "A-B hakka pähe" (raamatukogus)

Kas mäletad oma esimest aabitsat ja uhket tunnet, kui õpetaja Sulle aabitsa ulatas? 

Aabits ehk aabitsaraamat on õpik, mille järgi õpitakse lugema. Eesti keelde tuleb sõna aabits ladina tähestiku
esimestest tähtedest A, B ja C. Sõna "abbits" tarvitati eesti keeles esimest korda 1818. aastal.

Näitusel on eksponeeritud erinevad aabitsad. Kõige vanem aabits on aastast 1971 ning kõige uuemaga alustasid sel õppeaastal tähtede õppimist esimesse klassi minejad. 

Lingid

KOOSTÖÖPARTNERID

htm logo

archimedes logo

harno logo

 

ÜLDANDMED

Koordinaadid N58.385768, E24.540174
Registrikood 70006369
Tehingupartneri kood 007001
Arveldusarve: Rahandusministeerium
IBAN: EE891010220034796011
Viitenumber: 2800047737
E-arved (info)

Andmekaitse: Bert Blös (Privanor OÜ)
andmekaitsespetsialist[at]privanor.ee
(+372) 5379 4636

KONTAKTID

Üldtelefon (+372) 442 7888
Direktor (+372) 445 9467
Õppekorraldus (+372) 442 7871
Sisseastumine (+372) 5688 9840
Täiendus- ja ümberõpe (+372) 445 1968
A-korpuse valvelaud (+372) 445 9464
Õpilaskodu valvelaud (+372) 445 1965
Õpilaskodu juhataja (+372) 58607746
Raamatukogu (+372) 445 1954
Kooliõde (+372) 445 9463, (+372) 5344 5246
Kõigi töötajate kontaktid (link)