Birgitte raamatupidamispraktikal Maltal

by Liisi Kruusimägi

Birgitte Karjus käis Erasmus+ programmiga raamatupidaja õppepraktikat tegemas Maltal. Allpool olevast kokkuvõttest saad ülevaate Birgitte õppepraktikast.
Välispraktika toimus Maltal 31.04.2019-02.05.2019. Töötasin ettevõttes nimega Trident Trust, mis pakub peamiselt erinevaid raamatupidamise ja fondidega seonduvaid teenuseid. Minu eesmärgiks välispraktikal oli tutvuda kohaliku kultuuriga, arendada oskust inglise keeles suhelda, kindlasti omandada uusi erialaseid teadmisi ja rakendada juba omandatud toreetilisi teadmisi.  Meie elasime Maltal linnas nimega Pieta, mis oli väga heas asukohas, sest see asub põhimõtteliselt keskel ja igale poole oli võimalik minna ühe bussiga. Meie bussi liiklus oli väga hea võrreldes mõne teise kohaga, sest kui mõni buss jäi tulemata oli järgmine juba tulemas.
Ettevõte Trident Trust on ligi 40 aastat tagasi loodud ettevõtte. Ettevõtte juhatuses on endiselt selle asutanud perekonna liikmed. Ettevõtte bürood asuvad üle kogu maailma väga paljudes erinevates riikides. Nende tööstusharu teadmised ja pühendumus klienditeenindusele on tunnustatud erinevate auhindade ja parimate kohtadega edetabelites paljudes erinevates riikides, sealhulgas HFM Week, WealthBriefing, Private Equity Africa, Global Custodian, Africa Global Funds ja Chambers & Partners. Põhiliseks Teenuseks, mida Trident Trust pakub on raamatupidamisteenus.
Minu juhendaja tööaeg oli 9.00- 17.00 ja mina töötasin 9.00- 16.00, mille sisse mahtus ka lõunapaus. Lõunapausi kellaaja sain ise valida ja paus võis olla kuni 45 min pikk. Tööaeg oli esmaspäevast reedeni ja riiklikud pühad olid vabad. Minu tööülesandeks oli sorteerida ja skännida erinevate ettevõttete, isikute ja fondide faile. Tagasiside lehte vaadates jäi mulje, et ka selle tööga ei oldud täiesti rahul, Kahjuks töökohas töötades uusi erialaseid teadmisi ei omandanud, küll aga tutvusin teise kultuuri kommete ja eluviisiga. Väiksemaid probleemsituatsioone küll tekkis aga tulime nendega toime.

Neile, kes soovivad osaleda praktikal samas välisriigis praktikal soovitan kindlasti varuda kannatust seoses bussi transpordiga, alati omada sularaha ja käia palju ka linnast väljas, sest Maltal on tohutult palju ilusaid kohti, mida avastada.

Malta riigina oli minu jaoks väga huvitav ja uus kogemus. Olen kindel, et sinna minek oli üks minu elu parimatest otsustest.

Sarnased postitused