Mariann äriteenuste õppepraktikal Maltal

by Liisi Kruusimägi

Mariann Soots käis Erasmus+ programmiga ärikorralduse spetsialisti õppepraktikat tegemas Maltal. Marianni õpirände kohta saad rohkem lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Mariann: minu praktika toimumise aeg oli 03.11-03.12.2017 Malta. Praktikakohaks Hotell „PERGOLA“. See on nelja tärni apartementhotell koos Spa ja Wellness keskusega. Minu eesmärgiks oli tutvuda hotelli pidamisega ja teenindusega. Soovisin näha ettevõtlikku juhtimist ja praktiseerida inglise keelt. Loomulikult soovisin ise ennast ka proovile panna kuidas saan hakkama võõras ühiskonnas ja võõral maal.
Lühiülevaade: Seda hotelli pidas üks perekond, kus igas sektoris töötas üks perekonnaliige. See oli hea ja eduka firma juhtimise strateegia, sest nii saab ju ülevaate igast osakonnast. Hotellis on 100 tuba, kaks konverentsisaali, lisaks 3 basseini (1 sise- ja 2 välibasseini). Wellness keskus, kus toimusid massaažid. Veel restoran ja kolm baari. Väikelaste mängutuba.
Praktikaülesanded: Töö hotelli vastuvõtus. Klientide teenindamine ja nende probleemide lahendamine. Info jagamine. Järgmiseks päevaks dokumentide ettevalmistamine uutele külastajatele. Pangas raha vahetamine suurtes kogustes. Loomulikult ei pääsenud ka ruumide korrastamisest. Sain tegeleda töötajate motiveerimise programmi välja töötamisega. Mõned päevad sain töötada ka müügi ja marketingi osakonnas. Nägin nende tööd (erinevate menüüde tegemist, VIP klientide programmi ja sertifikaatide tegemist). Veel puutusin kokku juveeli kapi disainimisega ja korrastamisega. Jõulukuuse dekoreerimisest sain ka osa võtta.
Arvestama peab sellega, et võidakse visata pea ees vette. Just nii tehti minuga. Polnud varem vastuvõtus töötanud ja nüüd pidin seda kõike tööd korraga ise tegema ja veel inglise keeles. Esimene päev ehmatas päris ära😊. Tagant järele olen õnnelik, et sain selle kogemuse. Õppisin inimesi paremini tundma. Erinevaid rahvusi ja kombeid. Õppisin, kuidas probleemsituatsioonides hakkama saada ja säilitada sisemine rahu ja tasakaal. Sain näha positiivset ja säravat juhtimist. Minul õnnestus näha üht itaallast oma ülemusena ja kogeda tema juhtimist ja kuidas panna terve hotellifuajee särama oma teenindusest. Kindlasti teeninduse koha pealt on eestlastel palju õppida Maltal olles. Õppisin analüüsima oma tööd ja samuti analüüsin kogu elu pärast seda kogemust üldse rohkem ja panen tähele rohkem. Näen ja märkan ka väikseid asju enda ümber ja oskan neist rõõmu tunda.
Üllatusin, kuidas nad mind juba mõne päeva möödudes usaldasid… saatsid panka raha vahetama 1000.- euri kotis😊. Pidin kupüürid müntideks vahetama. See oli omaette ülesanne, mille tegemiseks kulus ikka mitu tundi. Pangas töötas ainult üks teller ja järjekord oli ikka mitu meetrit. Seal järjekorras sai kohalikega mõtteid vahetatud ja lõbusalt aega veedetud😊. Minnes ja tulles sai päikest ka võetud ja jalutatud.
Probleemsituatsioonides sain hästi hakkama. Näiteks ostsin sealt koti. Järgmisel hommikul avastasin, et koti külge oli jäetud turvaelement. Pidin siis järgmisel päeval tagasi poodi minema ja seda inglise keeles seletama😊

Soovitan teistele- alati, kui hädas oled, küsi abi ja proovi kainelt mõelda. Ära mine paanikasse. Maltalased on väga lahked ja aitavad meeleldi. Bussiliiklus võib olla ettearvamatu. Bussid hilinevad. Varu aega ikka rohkem tööle minekuks. Arvesta busside hilinemisega.

Sarnased postitused