Õpetaja Kristel Sloveenias töövarjutamas

by Liisi Kruusimägi

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpetaja Kristel Sepp käis töövarjuks Slovakkias Erasmus+ programmiga. Rohkem tema õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Kristel: 06.05-12.05.2018 oli mul suurepärane võimalus osaleda õpirände projektis ja reisida Slovakkiasse. Partnerkooliks olin projektijuhi Teele Luks abiga valinud Biotehniški center Naklo. Kooli üldtutvustuse viis läbi täiskasvanukoolituse koolitusjuht Peter Ribič. Ta juhatas ringkäiku kooli erinevates osades-õppelaborites ja praktikaruumides, külastasime ka kooli jogurti ja juustutootmisüksust ja valmistoodangu poodi. Koolipoolseks projekti koordinaatoriks oli ja igakülgset abi ning informatsiooni jagas Špela Langus. Koolis õpetatakse aiandust, köögivilja kasvatust, lilleseadet, kondiitri ja pagaritööd, lisaks mitmeid teisi erialasid. Minu peamine huvi oli tutvuda floristi õppega, kuna õpetan ise täiskasvanukoolituses lilleseadet. Mul oli võimalus osaleda mitmes lilleseade tunnis ja vaadelda, kuidas toimub praktilise töö läbiviimine. Võtsin võimalusel osa ja tegin kaasa praktilised tööd.
Külastasin kooli kondiitripraktikumi ja osalesin praktilises töös. Suhtlesin kondiitrieriala õpilastega, kes loodavad osaleda konkursil ja osutuda valituks õpirändesse Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse kooli sügisel 2018. Sain ülevaate kooli kahe õpetaja seotusest Vatikani kiriku kaunistamisel lilleseadetega nii kevadpühadeks kui jõuludeks- sealsetest trendidest, tehnikast ja töökorraldusest.
05.05 võtsin osa Ljubljana juuksurite kooli Srednja fričerska šola Ljubljana lõpuüritusest ja eksamitööde esitlemisest. Lõputööd olid loodud koostöös disainikooli õpilastega ja mõjusid oma kõrge tehnilise taseme poolest väga muljetavaldavalt. Vaatlesin ka aianduse eriala õpilaste praktilist tööd. Lisaks tutvusin Ljubljana ja Kranj kaunimate paikadega ning sõitsin maalilise Bledi järve äärde.
Projekti järgselt kirjutasin Špela Langusi soovil artikli ajalehte, kus veerg The Sky is the limit tutvustab projektitöö võimalusi ja partnerite tagasisidet külastatud koolidele. Jäin võimalusega osalaeda õpirände projektis väga rahule, siiras tänu Teelele ja Špelale ning kõigile, kes olid seotud kogu korraldusliku poolega.

Sarnased postitused