Hanna Kuldsaar-Sarv ja Kristel Sepp stažeerimas Sitsiilias

by Liisi Kruusimägi

STAŽEERIMINE SITSIILIAS
9-13.04.2019 stažeerisid Sitsiilias Hanna Kuldsaar-Sarv ja Kristel Sepp. Töötajate stažeerimine ettevõtetes sai võimalikuks läbi Erasmus+ projekti “ Mobility makes Us Professionals VI”, milles vastuvõtvaks organisatsiooniks oli EProjectConsult, koordinaatorIks Errol Delly Bailly. Stažeerimise paigaks oli Barcellona Pozzo di Gotto, töövarjutuse ja praktiliste tööde valmimine toimus maalilises Park Jalari Museumis.
Stažeerimise kokkuvõte:
Park Jalari Museum perenaine Vera pakub külastajatele peokorraldusteenust ning seetõttu on külalistemaja söögisaal pea igal nädalal reserveeritud erinevate ürituste toimumise paigaks – peamiselt pulmapeod, sünnipäevad aga ka erinevad üllatuspeod vms. Stažeerimise nädala jooksul oli meil reaalselt võimalus lüüa kaasa korraldustiimi töödes, seda peamiselt lilleseadete ja ruumi dekoreerimise osas. Nädala esimesel poolel valmistasime 18-aastase neiu sünnipäeva üllatuspeoks ruumi dekoreerimiseks vajalikke kaunistusi ja nädala teisel poolel laupäevaseks pulmapeoks plaanitud lauakaunistusi. Dekoreerimiseks vajalikke eeltöid tegime lilleseadja Letizia Bianzucco kauplus- stuudios – meie valmistada olid pärjad roosidest ja hortensiatest, nende kinnitamine spetsiaalsetele küünlaalustele. Mõlema ürituse külalisteks oli 100 peolist, rikkalikult seadete ja küünaldega kaunistatud saalist avanesid maalilised vaated kaunile loodusele, suurtele skulptuuridele, iidsetele puudele – võimsale pargikompleksile. Praktilisele tööle lisaks saime peokorraldaja Vera vahendusel informatsiooni Sitsiilia pulmatavadest ning enamarmastatud kaunistusstiilidest ruumide dekoreerimisel. Samuti oli võimalik lühidalt stažeerida butiiklillepoes, kus enda kogemust jagas florist Letitia Eventi.
Töönädala lõpul oli meil võimalus sõita koos teiste stažeerijatega Siracusasse ja Notosse. Väike linn Noto paelub külastajaid kauni Sitsiilia barokiga, peatänava läheduses asuvad San Nicolo katedraal ning Santa Chiara kirik on aastaringselt huvilistest tulvil. Siracusa on märkimisväärne on rikka kreeka ajaloo, arhitektuuri ja amfiteatrite poolest, samuti tuntud küll peamiselt Archimedese sünnipaigana. Meie nädalat täitsid sõbralikud kokkupuuted kohalikega, Sitsiilia tavade avastamine, maitsvate toitude testimine ning kogu ümbruskonna nautimine.

Palju tänu kogu projektimeeskonnale, eriti Karmenile, suur tänu Errolile ning kogu EProjectConsult meeskonnale, et saime sedavõrd erilise elamuse ning uute teadmiste-kogemuste osaliseks.

Hanna Kuldsaar-Sarv
Kristel Sepp

Sarnased postitused