Viktoria ja Elisabeth pagaripraktikal Sloveenias

by Liisi Kruusimägi

Viktoria Matusevitš ja Elisabeth Palmissaar käisid pagaripraktikat sooritamas 09.03-09.04.2019 Sloveenias. Loe nende õppepraktika kohta rohkem allolevast Elisabethi kokkuvõttest.
Ma käisin praktikal Sloveenias, Biotehniski center Naklos. Mu põhieesmärgid, kui sinna läksin olid, et ma saaksin arendada oma inglise keelt, õpiksin iseseisvalt võõras riigis hakkama saama, kohaneksin uue kultuuriga ning õpiksin seal uusi teadmisi. Biotehniski center Naklo on selline haridus-, teadus- ja arenduskeskus, mille kõik tegevused on suunatud säästvale arengule.
Me tegime seal praktika jooksul palju erinevaid küpsiseid, saiu/leibu ning erinevaid maitsvaid saiakesi. Üks päev aitasin kaasa koogi tegemisel. Tulemused olid alati positiivsed, sest seal olid kõik hästi abivalmid ning meeskonnatöö sujus alati ilusti. Sloveenias olid üldiselt kõik inimesed hästi sõbralikud ja vastutulelikud ning sain seal hästi palju uusi kogemusi. Eriti toredateks kogemusteks oli – kuidas õppida üksi hakkama saama, kuidas rahaga iseseisvalt arvestada jne. Õnneks, kui praktikapäev läbi sai, jäi meil veel palju aega, et linna peal ringi käia. Selle aja sai sisustatud sealse kultuuriga tutvumiseks. Probleemsituatsioone õnneks seal ei tekkinud.

Ma soovitan kõikidel, kellel vähegi võimalus, osaleda välispraktikal. See annab nii palju erinevaid kogemusi, arendab keeleoskust ning hiljem tunned ennast kindlamalt. Selle käigus saab palju uusi teadmisi, mida kodumaal proovida ning suurendab ka silmaringi.

Minule Sloveenia väga meeldis ja julgen soovitada ka teistel sinna minna. Sloveenia on väga kaunis riik ning sealsed inimesed on väga sõbralikud ja lahked.

Sarnased postitused