Turismiettevõtte teenindajad Maltal praktikal

by Liisi Kruusimägi

Maria Victoria Põder, Grete Heinsoo ja Kristel Kruusmaa käisid turismiettevõtte teenindaja praktikat sooritamas 05.05-05.06.2019 Maltal Erasmus+ programmi toel. Loe nende toreda ja tegusa õppepraktika kohta rohkem Grete kokkuvõttest allpool.
Praktika riigiks oli Malta ja praktika kohaks oli Patakka Restoran, Eagle Street, Valletta. Praktika eesmärgiks oli saada kogemust teenindades inimesi võõrkeeles, kohtuda erinevast rahvusest inimestega, saada rohkem teadmisi just hommikusöögi poole pealt ja kuidas käib teenindus just nende riigis. Kindlasti oli eesmärgiks ka enda arendamine ja kogemuste saamine.
Patakka restoran on koht, mis on ühenduses auhindu võitnud L’Artiglio restoraniga ja kujutab endast sama tiimi poolt tehtud roogi. Restoranis on meeldiv teenindus, maitsvad söögid ja väga hubane sisustus. Patakka on Valletta hiljutiseim kulinaarne nauding.
Minu tööks oli klientide teenindamine, samuti tegin kohvi, koristasin ja katsin laudu ja hiljem poleerisin söögiriistu. Õppisin palju ja nii mina kui ka teised inimesed jäid minu tehtud tulemusega väga rahule. Õppisin vabalt suhtlema klientidega võõrkeeles, mis on minu jaoks väga oluline. Muidu teeninduse poole pealt oli kõik sarnane nagu Eestiski. Antud riigist õppisin, et inimesed olid Maltal väga sõbralikud ja abivalmid. Samuti pole ma näinud ühtegi sellist riiki, kes ennast nii palju demonstreeriks, sest iga pood, kus käisime oli maltaga seotud suveniire või siis silte täis. Lisaks võin öelda, et malta on väga mõnusa kliimaga riik, ehk siis pole väga palav, aga päike hakkab mõnusalt naha peale.
Probleemsituatsioonideks oli ainult see, et bussid otsustasid alati hilineda ja bussijuhid sõitsid liiga uljalt, ehk siis kogu aeg oli kartus sees, et kas jõuad tervelt kohale või mitte. Elamiskoha pealt oli ainult probleemiks liigne niiskus, kuigi meil oli olemas niiskusekoguja. Kõik muu oli vägagi täiuslik.

Minu soovitus neile, kes soovivad või kui tekib võimalus minna välispraktikale, et te võtaks kindlasti selle väljakutse vastu. See on meeletult vinge kogemus ja maksma ei pea te midagi selle eest. Samuti ei teki selliseid võimalusi väga tihti, seega minge kindlasti.

Sarnased postitused