Jaanika õppepraktikal Maltal juhtimist harjutamas

by Liisi Kruusimägi

Jaanika Linn käis juhtimise ja halduse õppepraktikal 10.03-10.04.2019 Maltal Erasmus+ programmiga. Loe Jaanika praktika kohta rohkem blogist või allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimus Maltal. Praktikat teostasin firmas nimega Bortex, kus pidin teostama ärikorralduse spetsialisti eriala praktikat. Eesmärk oli teostada praktikat võõrkeelses keskkonnas ja erinevates osakondades
Bortex grupp on rõivatootmise firma. Tegu on suure firmaga, kelle alluvuses töötab ligikaudu 1000 inimest, nendest 600 Tuneesias ja 400 Maltal. Põhiline rõivatootmine toimub Tuneesias, kuid luksus sarja tooteid valmistatakse kohapeal käsitsi ja täpselt mõõtude järgi. Bortexi oma rõivabrändid on Gagliardi, Bortex ja lisaks toodavad nad rõivaid ka maailma tuntud brändidele – Lacoste, Gant ja teised. Toodetakse suuremalt jaolt meeste rõivaid ja rõivakomplekte, veel toodetakse jalanõusid, lipse, salle jne. Naiste rõivaid tehakse väga vähe. Bortexi esinduspoode on Maltal, Itaalias ja Serbias.
Terve praktikaperioodi veetsin ostuosakonnas assisteerides ostuosakonna juhti. Võtsin vastu riidenäidiste kollektsioone, kontrollisin neid, paigutasin kastidesse vastavalt tootja järgi, lisasin hinnad, valmistasin arvutis silte, tootjatega meiliteel suhtlemine, toodete vastavuse kontrollimine laoseisule, uute näidiste ettevalmistus presentatsiooniks, programmis toote infofailide loomine, info sisestamine jmt. Tegin oma tööd kiirelt, korrektselt ja pühendunult. Olin alati valmis uuteks ülesanneteks. Sain väga head tagasisidet ja praktikajuhendajal oli väga hea meel minu töökuse üle.
Praktikal olles õppisin töötama firma spetsiaalse programmis ja exceliga. Sain selgeks, et Maltal bussiliiklus on utoopiline. Liikuda tasub jala või jalgrattaga, kui on julgust. Endale huvipakkuvate hobide võimalusi tuleb käia asutuses kohapeal uurimas, sest internetti ei lisata väga infot. Igale poole minemiseks tuleb varuda palju aega.

Kindlasti tasub minna praktikale välismaale, seal saab näha, mis moodi töötatakse teises riigis ja millised on töötingimused seal. Igas riigis on oma viisid ja omad tavad, mida tuleb austada. Enne minekut tuleb uurida riigi kohta infot, kohti mida tasub külastada, milliseid vaatamisväärsuseid külastada jne.

Malta kohta võib öelda, et see riik on väga miskitud kultuuriga. Toidud on pigem lõunamaale omased, kuid miskit erilist ei oska välja tuua. Toidukohti on väga palju ning erinevaid (nt Gruusia, Türgi, Aasia jne). Saar on ise väike, kuid rahvast väga palju. Inimesi on seal erinevatest riikidest ja eri usundistest. Saar on kivine, leidub kaljuääri, koopaid ning on ümbritsetud väga kauni puhta merega. Metsa pole, liiklus üsna hullumeelne, rattaga sõita ei julgenud ega ka rolleriga mitte. Elamispinnad on tavaliselt ilma küttesüsteemita ja lihtsad, tuleb olla valmis kõigeks. Siiski minu kogemus oli meeldiv. Liikusin väga palju jala, tegin sporti ja käisin vaatamisväärsusi vaatamas. Malta sobib neile, kes eelistavad sooja kliimat ja Inglise keelset keskkonda.

Sarnased postitused