Müüjad Sirli ja Triinu Maltal praktiseerimas

by Liisi Kruusimägi

Triinu Rikker ja Sirli Mode käisid Erasmus+ programmiga müügioskuseid lihvimas 11.11-12.12.2018 Maltal.  Loe nende toreda õppepraktika kohta rohkem Triinu kokkuvõttest allpool.
Praktika asukohaks oli Malta ja praktikakoha nimi oli Bortex Fine Tailoring. Praktika eesmärgiks oli näha, kuidas tehakse tööd teises riigis, keelt harjutada ning saada uusi kogemusi. Ettevõtte tegeleb peamiselt ülikondade müümisega, kuid leiab ka firma riideid ja pisike nurgake isegi naistele, töötjaid oli 10. Pood asus suurest linnakärast eemal väiksemas külakeses, kus olid ümber ainult tehased, aga kliente käis ikka palju.
Praktikaperioodi ajal pidin puhastama riiuleid, aitama klientidel valida sobiva suurusega riideid, korrastama ladu ehk panin suuruste ja koodide järgi tooteid oma kohale. Sain proovida sekretäri ametit ehk sain nädal aega võtta vastu kliente ning saata neid kohtumistele ja veel sain võtta pakke, mis toodi hunnikute viisi vastuvõtu lauda ning kirjutama üles paberile, mida ja kui palju toodi.
Kogemusi sain sealt ikka palju. Näiteks minu jaoks on suur asi juba, kui ma müün meesterahvale triiksärke ja pükse ilma kellegi abi küsimata ja suhelda tähtsate inimestega veel teises keeles. Samuti sain proovida sekretäriametit ja töötada teises majas ehk main stores. Töötajad olid minu vastu hästi sõbralikud ja lahked ja iga päev oli hea tööle minna, sest kõik töötajad said koguaeg aina lähedamaks. Riik oli ise väga huvitav, sest peaaegu kõik majad olid kollakat värvi ja tänavad kitsad.
Vabal ajal saime me tutvuda erinevate kohtadega ja näha nii päevast kui ka öist elu, mida on hea meenutada. Bussidega sõitmine ja kohale jõudmine oli juba omaette kogemus, sest bussijuhid kihutasid ikka päris korralikult ja juhtus ka seda, et sattusime valele bussile ja liikusime hoopis teises suunas kui vaja oleks. Saime näha õiget Malta elu, sest elasime nagu tavalised maltalased ja nende rajoonis, kus olidki kanad ja eeslid, kes hommikuti karjusid, mitte turistirajoonis, kus käis koguaeg pidu.
Kui oli probleemisituatsioon, kutsusin juhendaja ning lahendasime koos probleemi, kuid õnneks midagi suurt ja hirmsat ei juhtunud.

Soovitan õpilastel haarata võimalusest ning olla julge, sest sul ei pruugi tulla kunagi enam sellist võimalust.

Sarnased postitused