Viimistlejad Kristofer Meriste ja Marit Leist Tenerifel

by Karmen Torin

Erasmus+ programmist otsustasid osa võtta ka Kristofer Meriste ja Marit Leist, kelle erialaks ehitusviimistlus. Julge pealehakkamine viis nad välispraktikat sooritama Hispaania saarele Fuerteventura, väikesesse linna – Corralejo. Praktika kestis ajavahemikul 20.04.-21.05.2019. Kristofer käis ettevõttes Fuerteventura Service Group ja Marit Construcciones Ftv 8 S.L.

Loe millised muljed on kirja pannud Kristofer:
Praktika toimus Hispaania saarel Fuerteventural, väikeses linnas Corralejo. Firma, kus töötasin, kandis nime FSG ehk siis teisisõnu Fuerteventura Service Group. Eesmärgiks oli tutvuda töötavade ja nõuetega (Hispaanias) ning arendada enda oskusi ning ka tutvuda välismaise kultuuriga.
Ettevõttes, kus töötasin, oli kahe erineva objekti peale kokku umbes 15 inimest. Objektil, kus mina viibisin koos oma kursuse kaaslase Marit Leist-iga oli veel peale meie 2 töölist: Gustavo ja Johny ning aeg-ajalt käis ülemus Miguel meie tööd kontrollimas. Tööandja oli suhteliselt range, kuid muidu abivalmis ja rõõmsameelne nagu töölisedki. Enamasti räägiti meiega hispaania keeles, kuna inglise keelt seal väga ei osatud. Algul oli raske, kuid sõnad hakkasid vaikselt külge jääma ja vahepeal sai ka inglise keeles suheldud, harva tuli ette kui pidi google translate kasutama.
Esimestel tööpäevadel tutvusime objektiga, mis oli 3 korruseline ja seda kutsuti City Centraliks – seal oli palju ööklubisid, kohvikuid, poode ja kiirtoidu kohti. Meie tegime enamasti parandustöid – pahteldasime, värvisime, lihvisime jne. Töötingimused olid kohati rasked, sest töötasime tihti ka lauspäikese all. Objekt asus peatänaval, nii et pidevalt kõndis mööda palju inimesi, mis natuke häiris, sest püüdsime pidevalt pilke, kuna me pole kohalikud. Kindlasti arendasin oma oskuseid värvimises ja pahteldamises.
Probleeme üldjuhul ei esinenud, ainult terve reisi vältel puudus meil võimalus pesumasinaga oma riideid pesta, sest pesumasin oli katki ning pidime vannis käsitsi riideid pesema. Samuti ei töötanud meil telekas.

Muidu olen välispraktikaga rahul, kindlasti oli väga hea kogemus ja soovitan kõigil, kes vähegi huvi tunnevad, kindlasti minna!

Sarnased postitused