Rätsepad Ken Säde ja Anita Šadrina Tenerifel

by Karmen Torin

Ken Säde ja Anita Šadrina käisid Eramus+ programmiga rätsepa praktikal Tenerifel, Santa Cruzis. Erialased oskused said nad proovile panna ettevõttes Ancoratex, mis tegeleb peamiselt karnevali kostüümide õmblemisega. Praktilise töökogemuse said nad ajavahemikul 02.02.-22.02.2019.

Loe välispraktika kogemusest:
Välispraktika toimus 02.02.2019-22.02.2019 Tenerifel, Santa Cruzis ettevõttes Ancoratex.
Praktika eesmärgiks oli kinnistada lõplikult õpitut ja saada teises kultuuris töötamise kogemus koos erialaste eripäradega.
Praktika sooritasime ettevõttes Ancoratex, mis tegeleb peamiselt sublimatsioonitrükiga ja karnevali kostüümide õmblemisega. Lisaks teevad nad ka iluvõimlejatele ja tantsutruppidele kostüüme. Väljaspool karnevali hooaega teevad sublimatsiooni trükisega riideid tellimuste peale ka spordimeeskondadele/klubidele. Ettevõttes töötab 4 inimest ja vahel käisid ka omanike vanemad neil abis. Ettevõttes oli kaks avarat siserõdudega tööruumi. Esimeses ruumis hoiustati tekstiili, seal asusid ka juurdelõikus/konstureerimise lauad ning toimus toodete esitlus klientidele. Teine ruum oli sisustatud graafika printimise ja erinevate pressimise masinatega koos rõdukorrusel olevate õmblusmasinatega.
Praktika esimene nädal õmblesime karnevali kostüüme. Alustasime pea 40 paari väljalõikamisega tekstiilist, kasutades tööstuslikke masinaid. Pärast seda äärestasime ja valmistasime need paarid ette kaunistamiseks. Ja ülejäänud esimene nädal jätkus nende paaride kaunistamise ja lõpptöötlusega. Siinkohal saab rõhutada, et nõuti väga täpset tööd. Teine nädal ettevõttes möödus tekstiilitrükiga. Valmistasime ette erinevaid tekstiile ja kaunistusi, mis tehti valmis sublimatsiooni teel ja tegime nendest kostüümiosad. Lisaks saime teha ka tavalisi spordiklubi särke vastavalt tellimusele.
Praktika koos esimese nädalaga kohalikus õmbluskoolis õpetas väga palju. Põhiline oskus, mis arenes praktika jooksul, oli täpsus töös. Kohalikus õmbluskoolis sai omandatud, kuidas konstrueerida ja õmmelda riietele ruumilisi origami objekte. Lisaks sain kogemuse ettevõttepraktika ateljees meeskonnaga töötamisel, kuidas erinevaid tekstiile trükkida ja millega tuleb arvestada selle protsessi juures.
Parima osana välispraktika juures võib mainida seda, et ühtegi probleemisituatsiooni polnud. Kõik oli ilusti arusaadav ja klassikaaslastega, kellega praktikal olin, sain ka imeliselt läbi.

Õpilastele, kes soovivad välispraktikale minna, kindlasti soovitaks seda. Kuna erinevas keskkonnas teiste inimestega töötamine/õppimine avardab enda isiklikku silmaringi ja aitab tulla ka välja oma mugavustsoonist. Lisaks arendab ka juba õpituid oskusi, kuna pead õpitud oskustega toime tulema ja võtma vastutust.

Õpilastele, kes lähevad Tenerifele, soovitaks kindlasti õppida baastasandil kohalikku keelt ja mitte vaadata veidralt inimeste lõbusust ja heatahtlikkust.

Sarnased postitused