Robert arboristi õppepraktikal Inglismaal

by Liisi Kruusimägi

Arboristi õpilane Robert Oetjen käis õppepraktikat sooritamas Inglismaal Erasmus+ programmiga. Rohkem tema õppepraktika kohta võid lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Robert: Praktika periood oli 9. aprill – 10. maini 2018. Praktika toimus Inglismaal, Somersetis. Meie vastuvõtu organisatsioon oli Bridgwater & Taunton College, millel on õppekeskused kolmes erinevas linnas – Bridgwater, Taunton ja Cannington. Meie praktika põhikeskuseks oli Cannington, kus õpitakse “land based” õppeained nagu põllmajandus, loomakasvatus, hobusekasvatus, ökoloogia, aiandus ja arboristika.  Praktika eesmärk oli täiendada ja praktiseerida oma koolis saadud teadmisi ja oskusi arborismi valdkonnas inglismaal.
Meie õppisime ja töötasime koos õpilastega, kes õppivad kolmel erineval astmel, nii et, saime korrata noorematega juba õpitud teadmisi ja oskusi (kordamine on kasulik ja huvitav on näha, mis viisil seal toimib õpe) ning saime ka suuremate kogemustega õpilastega praktiseerida raskemate ülesannete täitmist. Igal nädalal saime teha praktilist tööd erinevatel objektidel, mida kolledž välja valis. Üldiselt langesid praktiliste ülesannetega päevad teisipäevale, kolmapäevale ja neljapäevale; esmaspäevad ja reeded olid õppepäevad kolledži juures Canningtonis. Bridgwater & Taunton College’i arboristi valdkonna juht on Mike Cullen, kes oli meie praktika peamine juhendaja. Lisaks töötasid meiega kursuse juhendajad Giles Prewett ja Darren (X). Arboristi õpilaste jaoks on Canningtonis hästi varustatud “Arb Store” ehk töökoda, kus on kaasaegne klassiruum teoreetiliseks õppetööks kui ka muljetavaldav töökoda, kus paiknes ronimisvarustus, saed ja muu tehnika ning kus algasid kõik tööpäevad saagide kokkupanemisega, varustuse kontrolliga ja ülesannete jagamisega.
Praktika käigus oli meil võimalik töötada erinevate mootor- ja akusaagidega, kännufreesiga, puiduhakkuriga ja lintidel liikuva väike korvtõstukiga.
Praktika käigus sain väärtuslikke ja uusi kogemusi ning kindlasti suurendasin oma teadmisi ja oskusi arborismi valdkonnas, oluliselt kasvas enesekindlus. Olen rahul, et sain õppida ja praktiseerida oskusi, mida me Eestis õppides ei saanud. Näiteks oli väga huvitav ja kasulik õppida ronima ainult köiega. Mulle meeldis, kuidas päevad algasid põhjaliku sissejuhatusega ning lõppesid tagasiside andmise- ja jagamisega. Minu jaoks on oluline, et ma sain rahulikult harjutada liikumist ja eriti mootorsaagidega töötamist puu võras olukorras, kus juhendajad jälgisid ja andsid tagasisidet. Samuti sain esimesi kogemusi sektsioonilise langetamisega (okste ja tüveosade kontrollitud alla laskmine köite- ja plokkidega) ning sain harjutada ronimisraudadega (kassidega) ronimist, milles oli seni väga vähe kogemusi.
Meie võõrustaja, Mike, hoolitses samuti ka selle eest, et me saaksime näha erinevaid vaatamisväärsusi lähipiirkonnas. Õpilastega koos külastasime näiteks Stourhead’i ja Hestercombe maavaldusi suurepäraste aedadega, ning käisime ka Mike’ga eraldi Exmoor rahvuspargis, Quantock Hills’il, ja huvitavates linnades nagu Glastonbury, Wells, Bath ja Plymouth.
Mainimist ka ehk väärib see, et meie elamine Admiral Blake’s Guesthouse’s Bridgwateris oli väga sõbralik ja meeldejääv. Vestlused ja kokkusaamised köögis ja ühises puhketoas andsid palju uut ja huvitavat – nelja ja poole nädala jooksul saime tundma õppida palju erinevaid inimesi. See oli kindlasti rikastav.
Ma kindlasti soovitan ka teistele õpilastele minna välispraktikale. Ole avatud, sõbralik, uudishimulik ja õppimishimuline ja see kogemus saab ainult Sind rikastada.

Sarnased postitused