Keevitajad Markus Kaljur ja Tauri Seits Maltal

by Karmen Torin

Tauri Seits, Markus Kaljur, Rando Ollo ja Kaarel Nõmm  sooritasid keevitaja praktika Maltal 10.01.-10.02.2019. Erasmus+ välispraktika aitas neil laiendada silmaringi ja kutseoskusi.

Loe mida arvab Markus Maltal sooritatud praktikast:
Minu välipraktika toimus Maltal (10.01–10.02.2019). Viisime praktikat läbi ettevõttes nimega General Metalworks. Ettevõte tegeles erinevate väiksemate asjadega nagu näiteks rõdu ääred ja aknatrellid. Ettevõttes kasutati keevitusel peamiselt täidistraati. Töötingimused Maltal ei ole aga Eesti tingimustega võrreldavad. Keevitusmaskid olid seal sellised, mida tuli ise vaba käega näo ees hoida. Töötavat ventilatsiooni selle ettevõtte töökojas ei olnud. Lisaks sellele ei peetud seal kinni kõige elementaarsematest ohutusnõuetest. Töölised keevitasid ilma kinnasteta, kasutasid ketaslõikurit ilma kaitsmeteta jne. Omanikult küsides aga toodi mulle vajalikud kaitsevahendid. Seega ei saa öelda, et tegu oli halva praktikakohaga. Töötajatel oli ligipääs kaitsevahenditele, neid lihtsalt ei kasutatud. Töölised ja töödejuhatajad olid väga sõbralikud ja jutukad ning jagasid ohtralt näpunäiteid. Keelega tuli vahest probleeme, kuna ettevõtte omanik väga head inglise keelt ei rääkinud aga kõik asjad said ikka lõpuks räägitud.
Elukoht asus meil linnas nimega Tal-Pieta. Elukoht oli väga hea asukohaga, sest bussid sõitsid tihti ning pealinna Vallettasse oli vaid 5 minutiline bussisõit. Suuruselt teise linna Sliemasse oli 10 minutit sõitu. Korteriga olime ka rahul, see oli suur ja avar. Maltale jõudes saime kokku sealse praktikakorraldaja Clivega, kes rääkis meile sealsest kultuurist, reeglitest, vaatamisväärsustest ja seletas bussiliiklust. Lisaks sellele saime sealt paberil täpsed juhised praktika kohtadesse jne. Praktikakohad ise olid elukohale suhteliselt lähedal.

Praktikal sain osaleda meeskonnatöös, õppisin töötama kitsamates tingimustes ning kindlasti sai sealt ka erialasele keelekasutusele hea põhja. Leian, et selline kogemus ükskõik, mis eriala õppivale õpilasele on väga vajalik ja hariv ning mis põhiline- huvitav ja lõbus. Töötada täiesti teistsuguses keskkonnas ja kasutada seejuures erialast võõrkeelt ei ole alguses lihtne, kuid see on huvitav ja iga päevaga üha lihtsam.

Lisaks sellele saab välispraktikal olles laiendada silmaringi- tutvuda sealsete vaatamisväärsuste, kultuuri ja oludega. Minu kogemus välispraktikal oli väga positiivne. Kõik vajalik seletati eelnevalt kooli poolsete korraldajate poolt ning hiljem kohale jõudes sealsete korraldajate poolt. Kõik paberid saime koolis korraldajate abiga allkirjastatud. Lisaks oli meil Maltale jõudes olemas juba nimeline ja isikustatud bussikaart, millega sai hõlpsasti liikuda tööle ja üle terve saare, et nautida kõike seda, mida Maltal meile pakkuda oli. Oleksin kindlasti nõus sellisest võimalusest ka teist korda kinni haarama.

Sarnased postitused