Karoliina juuksuripraktikal Hispaanias

by Liisi Kruusimägi

Juuksuri õpilane Karoliina Kullas käis õppepraktikat sooritamas Hispaanias Erasmus+ programmiga. Rohkem tema õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Minu välispraktika toimus ajavahemikul 26.11-16.12.2017 Hispaanias San Sebastianis juuksurisalongis nimega Noventa Grados. Lootsin välispraktikalt saada palju uusi kogemusi, tuttavaid ja erialaseid oskuseid – seda kõike ma ka sain. Elasin suurepärases korteris koos klassiõe ja kahe kosmeetikuga. Korteri asukoht oli nii hea, et saime jalutades iga päev hakkama. Minu praktikakoht oli täiesti erinev sellest, mida ootasin: kallis ja orgaanilisusele rõhuv salong täis ilusaid inimesi, kus müüakse ka firmariideid ja aksessuaare. Tundsin otsekohe aukartust, aga see kadus nii pea, kui sain tuttavaks kõikide töökaaslaste ja oma mentoriga, kes oli salongi ainuke meessoost juuksur ja boss. Kõik olid nii toredad ja abivalmid. Enamasti ma kas vaatlesin, abistasin, pesin päid ja kandsin värvi peale. Ma täitsa saan aru tööandjate hirmust lasta kohe kääride taha, eriti kui tegu on nii maineka salongiga. Peab meeles pidama, et mõnes kohas on isegi vaatlus omaette privileeg. Nii ma õppisingi palju uusi tehnikaid ja nippe. Häirima jäi see, et nad desinfitseerimise ainet ei kasuta, muidu oli kõik ilus ja puhas. Jäin väga rahule oma praktikakoha ja sealsete inimestega. Keelebarjäär ei ole takistuseks, kui tahe suhelda on suur. Sain nende poolt isegi kingi viimasel päeval ja kutse sinna tööle minna. Vaba aeg möödus samuti kiirelt ja avastades, tegime tüdrukutega isegi sõidu Prantsusmaale Bordeauxi üks nädalavahetus.

Jään sooja südamega meenutama enda aega välispraktikal ning olen tänulik, et sain osa sellisest võimalusest. Soovitan kõikidel õpilastel haarata võimalusest kinni, see aeg välisriigis möödub kiiremini kui arvata oskame.

Sarnased postitused