IT õpilane Mirko Käärats Hispaanias

by Karmen Torin

IT eriala õpilane Mirko Käärats käis 04.02.-07.03.2019 Erasmus+ programmiga Hispaanias. Ta peatus Gijoni linnas ning tal avanes võimalus enda kutseoskusi praktiseerida sealses linnavalitsuses.

Loe mida põnevat Mirko Gijoni linnavalitsuses teha sai:
Praktika toimus 05.02.2019-06.03.2019 Hispaanias Gijoni linnavalitsuses. Eesmärk oli õppida välisriigi töökultuuri ja olla väärtuslik liige praktikaettevõttes. Gijoni (või Xixon) linnavalitsus asutati umbes 19. sajandil. Linn ise on eksisteerinud juba sadu aastaid. Selle eesmärk on juhtida linna, s.h tegeleda eelarvega ning muude administreerivate otsustega. Selle juht (ehk siis linnapea) on Carmen Moriyón. Linnavalitsuse maja on suur ning töötajaid on neil palju. Neil on mitu eraldi hoonet, kuhu kõik töö on jaotatud. Mina töötasin peahoone allkorrusel.
Praktikal ma enamasti tegelesin nende veebilehe piltide formaadi muutmisega, et nad oleksid kõik 4:3 formaadis. Peale seda ma veel tegelesin paari skriptiga, mis muutsid faili loomiskuupäeva ning näitas selle andmeid. Ma sain nende ülesannetega päris hästi hakkama. Nädalavahetusel tööd ei olnud.
Hispaanias ma õppisin üsna palju. Näiteks on nende töökultuur väga erinev meist. Neil on väga palju vaba aega ning vabadust tegeleda, nii nagu nad ise soovivad. Vabal ajal ma liikusin palju mööda linna ringi, ning nägin, et ka nende liiklus on meist erinev. Seal ei tehta eriti välja, kui ülekäigu rajal on punane tuli. Vaadatakse, et lihtsalt autot ei tuleks ning siis minnakse.
Praktikakohal ise ma väga palju uut ei õppinud. Eks neil polnud väga aega mind õpetada, kuna töö oli ka neil tihe. Nende piltide muutmiseks ma lihtsalt kasutasin Drupal’i liidest. Peale selle, pidin enamus oma informatsiooni ise otsima. Tööpauside ajal ma istusin lihtsalt internetis ning lugesin uudiseid. Praktikal oleks soovinud ma rohkem tegeleda riistvaraga, nagu mu praktika kaaslased. Samuti oleks võinud olla ka WiFit, mis neil küll oli, aga see oli avatud ainult töötajatele.
Probleemid tulid rohkem keelega. Kuna mina hispaania keelt ei osanud ning nemad inglise keelt ka väga mitte, siis oli väga raske küsida abi või muud. Õnneks siiski suutsime enam vähem üksteisega suhelda, kuna üks mu kolleegidest oskas siiski üsna hästi inglise keelt.

Välispraktikale minnes soovitan õppida natuke sihtriigist ning linnast. Kui ma läksin sinna polnud mul õrna aimugi, kus midagi oli või mida üldsegi teha sai. Muidugi eks seal olles saab ka otsida, kuid ennem teada on palju parem.

Aga nende elu nii väga erinev ei ole. Seal on paljugi sarnast Eestiga, ainult, et keel on teistsugune. Nii, et ma soovitan väga minna välispraktikale, sa saad nii töökogemust kui ka reisikogemust.

Sarnased postitused