IT õpilased Kenet Jets ja Joosep Jaaniste Hispaanias

by Karmen Torin

Kenet Jets ja Joosep Jaaniste käisid IT praktikat sooritamas Erasmus+ programmiga Hispaanias. Välispraktikal viibisid nad 04.02.-07.03.2019. Kenet käis ettevõttes Simar SL, mis tegeleb igapäevase elektroonika hoolduse ja parandusega. Joosep sooritas praktikat firmas Instituto Tecnologico del Cantabrico ning lisaks veel 1,5 nädalat ettevõttes Simar SL.

Joosep: Hispaanias olles sain ma erinevaid uusi kogemusi, mida Eestis olles poleks saanud.

Loe lähemalt Joosepi muljetest:
Praktika toimus 4. veebruarist 7. märtsini. Praktikal käisin Hispaania põhjapoolses linnas Gijon. Firma oli ITC (Instituto Tecnologico del Cantabrico). ITC asub linna keskusest umbes 2km kaugusel ning sinna pidin ma kohaliku transpordiga sõitma. Praktika eesmärkideks olid mul seatud uute kogemuste omandamine, sotsiaalsete oskuste parandamine, koostöö tegemine ning koolis õpitu kasuks võtmine.
Ettevõte ITC tegeleb peamiselt inimeste koolitamisega. Vahet pole, palju neil vanust või arvutioskust. Inimesed ITC-s olid alati valmis sind abistama. Ettevõttes töötab 8 inimest. Mina tegelesin rohkem arvutite ja programmide testimisega, ning välitöödel käimisega. Kuna tööd polnud palju, siis pidin ka 1.5 nädalat käima ettevõttes Simar. Simar oli seadmete hooldusega seotud ettevõte. Seal sain ma Kenetiga kokku panna arvuteid, neid lahti teha ning võimalusel parandada.
Tihtipeale oli võimalik saada ka varem koju, sest tööd ei olnud piisavalt palju teha. Praktika ülesanded olid arusaadavad ning lihtsad. Näiteks tuli mul lahti arutada arvuti, selgeks teha palju arvutil suvamälu on ning kirja panna. Programmide poolest pidin testima, kas programmid töötavad, ning ka selle kirja panema. Päeva lõpuks olid arvutid testitud ja sai koju minna.
Hispaanias olles sain ma erinevaid uusi kogemusi, mida Eestis olles poleks saanud. Esiteks olin ma kuu aega kahe teise klassivennaga korteris. Mul on ennem olnud kogemusi kodust ära olemisel, aga mitte nii kaua. Alguses oli see natuke hirmus, kuid sellest sai nädalaga üle ning enne kui tähele panin, hakkasin juba Eesti tagasi sõitma. Hispaania kultuur on omaette huvitav ning raske sõnadesse panna. Seda peab omal nahal kogema. Linnas sai omajagu küll ringi käidud. Me ei ole väga sellised inimesed, kes pidevalt šoppamas käivad. Küll saime maitsta kohalikku kebabi, mis oli väga hea ja maitsev. Sellest jään ma kindlasti puudust tundma.
Probleemsituatsioone oli ainult siis, kui me töökaaslastega rääkisime. Kuna Hispaanias paljud inimesed inglise keelt ei räägi, siis pidevalt tuli appi võtta kätega viipamine. Nendega said probleemid lihtsasti lahendatud.
Kõik, kes soovivad välismaale praktikale minna ja ei julge, siis teadke seda, et kui tagasi tulete, on teil palju parem nii füüsiliselt kui vaimselt. Seal tuleb elu võtta kui puhkust ning lihtsalt seda nautida.

Sarnased postitused