Rätsepad Ilona ja Kristi Hispaanias

by Liisi Kruusimägi

Kristi Adamson ja Ilona Nõmm käisid rätsepaeriala õppepraktikat tegemas Hispaanias 21.04-11.05.2018. Rohkem saad lugeda nende õppepraktika kohta allpool olevast kokkuvõttest.
Juba esimese kursuse lõpul otsustasime kandideerida Erasmus+ programmi raames korraldatavale välispraktikale. Alguses tundus kogu ettevõtmine veidike segane, kuna meil mõlemal kodus väikesed lapsed ning seega sai juba alguses selgeks, et kolmenädalane periood on liiga pikk aeg, et kodustest eemal olla. Kiirelt ja sujuvalt leidsime endale ja oma lähedaste jaoks sobivad lahendused ning otsustasime Tenerifele sõita koos peredega. Läbi Air Bnb ja Bookingu leidsime mõlemad endale sobivad majutused ja ka lennupiletid ostsime ise. Nüüd jäi üle ainult oodata kevadet, et saaks minna uute kogemuste ja seikluste järgi.
Veidi peale aprilli keskpaika oligi juba kaua oodatud hetk käes, tuli lennukile minna ja reis Tenerife pealinna Santa Cruzi saigi alata. Kohale jõudmine sujus mõnusalt ja ka majutuse leidmine oli lihtsamaist lihtsaim. Paar päeva oli aega, et end kohaliku elu-oluga kurssi viia, enne kui esimene koolipäev sai alata. Hinges oli pidev ärevus, iga päev oli kõik uus ning kuidas miski asi välja hakkab nägema oli ebaselge. Kuid endiselt sujus meil kõik hästi ning esmaspäeva hommikul sõidutas CIFP Las Indias koolidirektor meid kooli. Esimene päev oli tutvumine kooliga, ringkäik klassiruumides ja kohtumine õpetajatega. Tundsime end rahunevat, kuna vastuvõtt oli väga sõbralik. Jagati nõu, mida vabal ajal teha, kuidas linnas liigelda jne.
Kogu järgneva nädala käisime koolis, tunnid algasid juba hommikul kell kaheksa ning igapäev oli õmblusõpetajal ettevalmistatud mõne õmblussõlme töötlemine. Rahvas klassiruumis oli kirju ja lärmakas, muusika mängis taustaks ning kaasa laulmine käis kogu tööprotsessi juurde. Kohati küll tundus, et ei viibikski justkui koolis vaid mõnel kohalikul turuplatsil, kus kõik ajasid mingit ühist asja. Esimene koolinädal möödus kiirelt, saime hulganisti uusi kogemusi, proovida mitmeid erinevaid seadmeid ja masinaid, mida varem olime vaid kaugelt näinud ning loomulikult oleme väga tänulikud kogu sealsetele õpetajatele, õpilastele ja koolidirektorile.
Alles jäänud kaks nädalat saime viibida praktikal kohalikus ettevõttes, mille peamiseks tegevusalaks on eritellimusel trikotaažtoodete valmistamine. Kohapeal tehti lõiked, toote disain, näidistooted ja kangaste print ning seejärel saadeti materjalid teise ettevõttesse õmblemiseks. Kogu ettevõtmine tundus hästi kompaktne ja väike ning tööd jagus igasse päeva. Saime abiks olla erinevates protsessides: lõigete välja lõikamisel, lõigete paigutamisel kangale ja ettevalmistusel kanga trükkimisel. Õmblesime näidistooteid ning seeläbi saime proovida erinevaid masinaid, millega meil varasemalt kokkupuudet ei ole olnud.
Kogu tööõhkkond oli väga meeldiv ja külalislahke ning tundsime, et ka meie tööga jäädi väga rahule, mille märgiks tehti meile praktika lõpus väikesed kingitused.

Tunneme mõlemad suurimat heameelt, et saime võimaluse osaleda välispraktikal Tenerifel. Meile jagus piisavalt vaba aega, et turistina ringi seigelda ja ka töö ja kooli elu oli täis ainult positiivseid emotsioone ja tegemisi. Oleme tänulikud oma koolile, et saime selle võimaluse!

Sarnased postitused