Kristi müüjapraktikal Soomes

by Liisi Kruusimägi

Kristi Pikkor käis müügipraktikal Soomes Erasmus+ programmiga. Loe rohkem Kristi õpirände kohta allpool olevast kokkuvõttest.
Kristi: praktika Soomes Lidl toidupoes toimus ajavahemikus 08.02.18-11.03.18. Minu juhendajaks ettevõttes oli Heidi Mäkinen. Praktika eesmärkideks oli suhelda klientidega ning tegeleda kauba väljapanekuga juhindudes koolis õpitud teadmistest. Lidl on odavmüügikaupluste kett. Lidlis on kokku umbes 315 000 töötajat. Minu praktikakoht oli avatud 08:00-22:00, va pühap – 11:00-20:00. Minu tööaeg oli 08:00 – 14:00. Töötajaid oli seal umbes 15-20 ning nad töötasid erinevates vahetustes. Samuti töötasid minuga kaks praktikanti lähedal olevast koolist.
Kõige rohkem meeldisid mulle kolleegid seal ettevõttes. Kõik olid väga sõbralikud ja lahked ning sain kõigiga väga hästi läbi. Samuti tooted riiulitel olid täiesti erinevad Eesti poodides olevatest toodetest ja see oli väga huvitav. Muidugi tekitas ka raskusi toodete õige koha leidmine riiulitel, sest kõik nimed ja pealkirjad olid soome keeles, aga ma tulin asjaga toime ning üsna ruttu jäi meelde, kus mis on. Veelgi keerulisemaks tegi asja see, et toodete välja panemisel ei kasutatud triipkoode. Koha tootele leidsid kas hinnasildil oleva nime järgi või toote pakendi järgi. Kasuks tuli muidugi FIFO süsteem, mida eelnevalt olen koolis õppinud. Liha välja panemisel oli see väga oluline.
Klientidega suhtlemisel oli suureks mureks keelebarjäär. Vanemad inimesed ei osanud rääkida inglise keelt ning mina ei osanud rääkida soome keelt. Mõni jooksis kohe edasi, aga mõne kliendiga saime omavahel soome ja eesti keeles hakkama ning mõnele kliendile ma kutsusin teise teenindaja, kes rääkis soome keelt. Koolil soovitaksin võõrkeelte tundidega alustada kohe õppimise alguses, nii et praktika ajaks on vähemalt mingidki fraasid selged.
Praktikakoha leidmise, Soome jõudmise ja elukoha leidmisega aitas mind kool, mis oli suurepärane, sest ise ma poleks sellega toime tulnud. Nõuandeid kooli poolt praktika ajal ma ei vajanud ning sain enda arvates mulle antud ülesannetega hakkama.

Sarnased postitused