Keevitajad õpirändamas Taanis

by Liisi Kruusimägi

Andro Villiste, Markus Kapral, Mairold Lusti ja Kristo Põld käisid õpirändes Taanis keevitaja õppepraktikal Erasmus+ programmiga. Rohkem nende õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimus ajavahemikus: 14.05.2018-14.06.2018 Taani kuningriigis, Nakskovi nimelises linnas. Praktika sooritasime Nakskovi hariduskompleksis CELF’i osakonnas. Nakskovi hariduskompleksi kuulus ka veel raamatukogu, gümnaasium ja ärindusosakond.
Praktika eesmärgiks oli rakendada eelnevalt õpitud teadmisi oma töös ja õppida juurde uusi võtteid. Töökoda oli väga suur võrreldes meie kooli töökojaga. Väga palju oli masinaid ja erineva suurusega, kohati tundus tehnika olevat aegunud võrreldes meie töökojaga aga samas jällegi vastupidi, sest neil olid sellised masinad, mida me ei olnud näinudki. Mõned olid ka väga unikaalsed, sest Taani peale kokku pidi olema neid ainult paar-kolm tükki.
Praktika ajal andis õpetaja meile mitmeid erinevaid ülesandeid,. Kõigepealt saime proovida lihtsamaid liiteid, keevitada TIG- keevituse ja MIG/MAG- keevitusega, mis tulid meil suurepäraselt välja. Pärast seda suunas õpetaja meid arvutiklassi arvutite taha, kus tutvustas meile 3D jooniste programmi, mida nad seal kasutavad. Esimeseks ülesandeks oli rong, kõigepealt pidime tegema erinevad detailid ja siis pärast ka need kokku panema. Teiseks ülesandeks oli grill, millega samuti probleeme ei esinenud. Pärast seda andis õpetaja meile joonised ja pidime ise grilli hakkama tegema. Grilli tegemise protsess oli väga huvitav, kuna seal tuli läbida mitmeid erinevaid protsesse ja sai kasutada ka eelnevalt omandatuid tarkusi. Viimaseks ülesandeks jäi meil keevitada MMA- keevitusega 10mm materjali. Õpetajad kiitsid meid ning olid väga rahul meie tehtud töö tulemustega.
Praktika oli väga kasulik, sest saime õppida juurde uusi asju, mida varem pole teinud nt. erinevad lukksepatöid, samas kinnistasime ka varasemalt õpituid võtteid. Saime üsna palju arendada oma inglise keele oskust, kuna kogu suhtlus käis inglise keeles. Õppisime tundma ka Taani kultuuri. Suuremaid probleeme meil ei esinenud aga kui midagi küsida oli vaja, siis taanlased olid lahked alati aitama.

Teistele õpilastele ütleks nii palju, et kindlasti minge välispraktikale, sest see arendab teid väga palju ning saate rohkesti enesekindlust juurde oma tegemistes ning kindlasti kui tagasi tulete olete palju iseseisvamad kui enne. Saate arendada oma võõrkeelte oskust, leida uusi sõpru, õppida tundma uusi kultuure lisaks õppida toime tulema erinevates olukordades ning õppida juurde ka palju erialaga seonduvat.

Andro Villiste, Markus Kapral, Mairold Lusti, Kristo Põld
Õppegrupist KV16

Sarnased postitused