Heleri sekretäripraktikal Maltal

by Liisi Kruusimägi

Heleri Adra käis Erasmus+ programmiga sekretäri õppepraktikal Maltal. Rohkem tema õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimus Maltal. Õpirände periood algas 15.03.2018 ja lõppes 15.04.2018. Õpiränne kestis kokku 32 päeva. Sooritasin praktika NGAGE ettevõttes.
Praktika peamiseks eesmärgiks oli rakendada koolis õpitud teoreetilised teadmised praktikasse. Eesmärk oli tutvuda sealse ettevõtte struktuuri, tegevusalade ja sekretäritööga. Lisaks sellele ka õppida tundma Malta kultuuri ja arendada inglise keele oskusi.
NGAGE on 2016. aastal asutatud ettevõte, mis tegeleb reklaami ja turundusega. Turunduse peaspetsialist Davinia Mallia Pule, kes oli ühtlasi ka minu juhendaja, on tegelenud turundusega juba 15 aastat. Ettevõtte tegevusaladeks on ürituste korraldamine, turundusalane nõustamine, reklaami- ja sotsiaalmeediahaldus, digitaalturundus ning avalike suhete korraldus. Asutuse missiooniks on ühendada kliendi vajadused ja soovid ning müüja eesmärgid. Peamiseks eesmärgiks on tuua ettevõtted oma klientidele lähemale. Lisaks sellele toimub uute klientide värbamine ja olemasolevate klientidega suhete kinnistamine ja laiendamine.
Praktikaperioodi jooksul tegelesin ma põhiliselt veebi- ja blogihaldusega. Kogu töö käis läbi Wordpress ajaveebikeskkonna. Mu juhendajal oli selles keskkonnas loodud veebileht nimega SoParents, mille eesmärk oli kokku koondada kõik lapsesõbralikud tegevused, söögikohad, trennid, üritused jne. Sellega seoses oligi minu igapäevaseks ülesandeks otsida nende kohta vastavat informatsiooni (aadress, lahtiolekuajad, lühitutvustus jne.) ning seejärel kanda kogu saadud teave veebilehele või blogisse. Lisaks kontoris töötamisele sain juhendajaga kaasas käia ka klientidega kohtumistel ja tema poolt korraldatud üritustel.
Mida uut õppisin?

Õppisin avatumalt inimestesse ja olukordadesse suhtuma. Kui isegi oli mõni keerulisem olukord, näiteks ööbimiskohas ei olnud mitu päeva järjest korralikku sooja vett, siis leidsime üheskoos operatiivselt laheduse ja võtsime ühendust inimesega, kes meid aidata oskas. Üldmulje jäi õpirändest väga hea. Sain palju inglise keelt harjutada ja inimestega suhelda. Vabal ajal avastasime Maltat ja käisime võimalikult palju erinevates kohtades. Kohalikud inimesed olid avatud ja sõbralikud. Kogu periood kulges mõnusalt ja sujuvalt.

Mida soovitan teistele õpilastele, kes soovivad osaleda välispraktikal ning kes plaanivad osaleda praktikal samas välisriigis?
Neile, kes natukene pelgavad seda võimalust avasüli vastu võtta, soovitan ma julgust, et see vahva kogemus siiski enda jaoks teoks teha. See on seda väärt! Oluline on suhtuda kõigesse ja kõigisse avatult. Võtta vastu kõik hea, mida teise maa kultuuril ja inimestel pakkuda on. See kõik omab väga suurt väärtust, sest peale õpirännet oled kahtlemata palju avarama silmaringiga ja mis peamine – tekib sisemine julgus ja tahe võtta ette tulevikus veel suuremaid projekte. Ma usun, et need, kes on õpirändel osalenud, on enda üle uhked. Mina küll olen! Juba sellepärast, et mul oli julgust avaldada soovi siia tulla, saada nii palju uusi kogemusi ja tutvusi. Kõige lahedam asi, mida mina õpirändelt endaga Eestisse kaasa võtsin, oli ENESEUSALDUS – teadmine, et ükskõik mis olukorras ma ka ei oleks, siis ma saan hakkama! Mõnus 😊 Saab olla ainult tänulik!
Kes osalevad õpirändes Maltal, siis iga neljapäev toimuvad San Giljanis tutvumisõhtud. Tutvumisõhtud on kõigile, kes soovivad leida uusi sõpru, arendada inglise keeles oskusi ja avastada uusi kultuure.

Sarnased postitused