Karmo Tilburgis kokkamas

by Liisi Kruusimägi

Karmo Kiviste käis koka õppepraktikal Hollandis, Tilburgis. Rohkem tema õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimumise ajaks oli 27. jaanuar-27. veebruar 2018. Käisin praktikal Hollandis, linnas nimega Tilburg ja olin seal praktikal nii kohalikus kutsekoolis kui ka linnas väga tuntud ja kvaliteetses restoranis „De Houtloods“. Praktika eesmärgiks oli õppida  tundma kohalikku kultuuri ja ka toite, saada uusi teadmisi kokamaailmas, parandada oma inglise keele oskust ja meeskonnatööd võõraste inimestega, kellega tuleb rääkida võõrkeeles.
Ettevõte asub siis Tilburgis üpris kesklinnas, otse rongijaama ja bussijaama kõrval. Restoran asub vanas raudteejaamas. Tegu on väga hea restoraniga ja seal on väga kogenud ja sõbralik meeskond. Praktika ülesanded olid: saada uusi teadmisi ja arendada oma meeskonna töö oskusi ning võõrkeele oskust. Tagasiside lehtedelt vaadatud hinnete põhjal, mille restoranist sain, ütlen, et jäin igati rahule tulemustega.
Uuteks kogemusteks sain teada rohkem Hollandi kultuurist ning palju uusi retsepte, mida saan kasutada ka edaspidises elus, praktika kohtades ja ka töökohtades. Vabal ajal, kui väljas käisime, siis kui küsisime tänava peal kelleltki midagi, siis aidati alati ja oldi väga sõbralikud ja abivalmis. Võrreldes eestlastega on hollandlased väga avatud ja sõbralikud. Kui praktikal olles oli vaja midagi teha ja ei saanud hästi aru, mida nad mõtlesid, siis tuldi ja näidati ja õpetati ka mõned hollandi keelsed sõnad.

Teistele, kes soovivad minna välispraktikale, soovitan olla julged ja ärge kõhelge selles, et te ei tule keelega toime ja ei tea, kuidas mingi asi käib, sest sa suudad kuidagi ikka ennast väljendada ja selgeks teha, mida sa soovid või aru saada, mida teised sinust soovivad. Enda kogemusest võin öelda, et kui sa väga tahad midagi uut õppida, siis ära karda seda, et sa ei saa äkki hakkama, vaid ole julge ning küsi ja ole ise väga aktiivne. Sellega näitad sa ise juba väga suurt tahet üles.

Kui soovid minna Hollandisse praktikale, siis arvesta sellega, et kõik on väga abivalmis ja õpetavad sind, kui sa näitad ise üles suurt huvi. Ja sa pead väga palju suhtlema inimestega, sest hollandlased on väga avatud ja soovivad ka midagi uut teada saada sinust või Eestis või mis iganes asjast.

Sarnased postitused