Andrea müügikorralduse õppepraktikal Maltal

by Liisi Kruusimägi

Müügikorralduse õpilane Andrea Täht käis Erasmus+ programmiga õpirändes Maltal. Rohkem tema õpirände kohta saad lugeda allpool olevast kokkuvõttest.
Praktika toimus 10.03.2019 kuni 10.04.2019, Malta riigis, Mosta linnas asuva Pama ostukeskuse Promod rõivakaupluses. Praktika põhieesmärk oli arendada oma inglise keele oskust. Kindlasti oli eesmärk koguda uusi teadmisi nii erialaste oskuste kui ka kultuuriliste eripärade kohta. Isiklik eesmärk oli ka emotsionaalse intelligentsuse arendamine, et suurendada eneseteadlikkust ja suhtlemisoskust.
Promod on Prantsuse rõivabränd, mille kauplused asuvad Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. Ettevõte pakub laias valikus Prantsuse stiilis naiste moerõivaid ja aksessuaare. Rõivad, mille hinnaklass on taskukohane, on naiselikud ja sobivad igapäevaseks eluks. Pama ostukeskuse kauplus on avatud iga päev 9:30-19:30. Kaupluses töötab kaks täiskoormusega töötajat, kellest üks on ka kaupluse juhataja ja 4 osalise koormusega töötajat. Osalise tööajaga töötajad on tavaliselt õpilased, kes teenivad õpingute kõrvalt lisaraha.
Praktikaperioodil oli minu ülesanneteks klientide teenindamine, kaupluse korrashoid, kauba vastuvõtt ja selle väljapanek. Esimene nädal elasin sisse ja tegelesin kõige enam kaupluse korrastamise ja kaubaga tutvumisega, teine nädal oli mul võimalus juba suhelda rohkem klientidega, sest kohanesin vaikselt keskkonnaga. Lisaks sain kaasa aidata kauba väljapanekuga, kuna iga nädal saabus kauplusesse uus kaup. Kolmandal nädalal tundsin end lõpuks enesekindlalt, sest kuulusin juba meeskonda ja ka klientide teenindamine edenes järjest paremini, sest olin pakutava kauba suhtes teadlikum. Viimasel nädalal sujus kõik nagu valatult, sest enam ei olnud vaja küsida, ega juhendada igapäevaste tööülesannete kohta, siis oli suurepärane võimalus küsida täiendavaid küsimusi ja täiendada oma teadmisi.

Kogemused, mida omandasin praktika käigus olid minu jaoks väga kasulikud. Sain suurepärased teadmised rõivakaupluse töökultuuri kohta. Ning lisaks nägin, et organisatsioonistruktuur ja tööharjumused on üldiselt meie omadega sarnased.

Erinevust märkasin tehnoloogia valdkonnas, kus meil on töö tegemine tänu sellele mugavam. Kohalike kultuur erineb meie omast, kuid sain end seal vabalt ja mugavalt tunda. Tuntav eripära oli märgata tugevas religioossuses, sest näiteks Maltal on 365 kirikut ja kõikjal väiksed altarid. Erinev on ka liikluskultuur ja loomulikult ka nende toidueelistused, sest nad armastavad süüa, kuid toidukauplusest oli võimalik saada kõike, et valmistada söök enda toitumisharjumuste järgi. Inimesed ise on väga sõbralikud ja lahked ning tänu sellele kulges praktikaperiood ilma igasuguste probleemideta.
Olenevalt sealviibimise perioodist soovitan teistele samas riigis osalejatele kaasa võtta soe pidžaama ja soojad sokid. Kasulik on otsida ja lugeda erinevat informatsiooni kohaliku elu kohta. Lisaks panna paika ka mõned eesmärgid, mida külastada töövälisel ajal. Üldiselt soovitan olla avatud ja võtta sellest võimalusest nii palju kui võimalik.

Sarnased postitused