Katrin Kuura Hispaanias, Valencias laotöötaja õppepraktikal

by Liisi Kruusimägi
Laotöötajad Valencias 19_20

Katrin Kuura õpib Pärnu Kutsehariduskeskuses laotööd. Ka tema otsustas haarata võimalusest Erasmus+ programmi raames minna välispraktikale 11.11.2019-12.12.2019 Hispaaniasse, Valenciasse. Praktikat sooritas ta elektriteenustega tegelevas ettevõttes Comuval SL.

Katrin: „Ma olen väga õnnelik, et otsustasin kandideerida ka teist korda välispraktikale, see annab tõesti väga palju kogemust juurde eluks.“

Katrini praktika väljakutsetest saad lugeda allpool:

Välispraktika Hispaanias
Praktika toimus ajavahemikul 11.11.2019-12.12.2019, Hispaania linnas Valencias. Meie Esmovia juhendaja oli Vaida Petkeviciute. Esimestel päevadel toimusid Esmoviaga kohtumised, kus saime omale mapid, kuhu kirjutada oma tööülesanded ja teada, mis meid ees ootamas on ning õppisime veidi hispaania keeles tähtsamaid asju küsima ja vastama. Kolmandal päeval läksime koos juhendajaga vaatama, kuidas saame oma töökohta, mis asus Picanyas. Nii Esmovias kui ka ettevõttes võeti meid väga soojalt ja külalislahkelt vastu. Iga kahe nädala tagant toimusid meil ka kohtumised, kus arutasime kuidas meil läinud on.
Praktikakohaks oli Comuval SL, mis tegeleb elektrikaupadega, nad keskenduvad pigem elektriteenuste osutamisele. Ladu on lahti vaid argipäeviti kella 8 kuni kella 19. Ettevõtte aadressiks oli Carrer Valencia, 35, Picanya, Valencia. Klientideks on näiteks Tysein ja Alfa Installacions. Ettevõtte on uuendusmeelne, ta paneb suurt rõhku innovatsioonile ja uutele tehnoloogiatele tänu, millele nad edenevad kogu aeg. (http://www.comuval.com/)
Ettevõttepoolseks praktikajuhendajaks oli laojuhataja Felix. Praktika alguses ei antud meile väga palju erinevaid ülesandeid teha ja suhtlemisega oli ka probleeme. Peale nädalat sealviibimist hakkas suhtlemine minema paremaks ja tööülesandeid lisandus juurde. Kuu aja jooksul olid tööülesanneteks: kaupade sorteerimine ja seejärel tagasi riiulitesse paigutamine, koguste kontrollimine, riiulitel olevatele kaupadele siltide tegemine, riiulite kokkupanemine ja toodete lahtivõtmine. Minu eesmärgiks praktikal oli kogeda midagi uut ja huvitavat ja panna ennast proovile täiesti erinevas keskkonnas. Tööülesanded olid minu jaoks huvitavad, eelnevatel praktikatel polnud ma saanud väga paljusid nendest ülesannetest teha. Näiteks polnud ma varasemalt tegelenud riiulite kokkupanemisega, siltide tegemisega toodete jaoks ja toodete lahtivõtmisega. Töötajaid oli palju, seetõttu oli ka iganädalaselt võimalik näha erinevaid inimesi, kuid kõik töötajad olid väga sõbralikud ja sallivad.
Praktikaperioodi vältel õppisin palju Valencia kohta, näiteks inimestest ja kultuurist. Vabal ajal käisin tihti huvitavaid kohti vaatamas, praktika algul tegime ka Esmovia juhendajaga Valencia linnas tuuri, kus nägime tähtsamaid hooneid ja saime tänu sellele väga palju eesolevate nädalate jaoks teada. Hooned tundusid seal ühtaegu vanad, aga ka täiesti uued, igal majal Picanyas oli ka välisuste kõrval keraamikatükkidest kokku tehtud pildid. Üllatuseks minu jaoks oli ka, et Valencias on vaid oma maja väga rikastel inimestel, enamasti kõik majad üksteise vastas. Üks lemmikumaid kohti oli Torre del Micalet, sinna jõudmiseks pidi astuma 207 astet, vaade linnale oli sealt väga ilus. Teiseks lemmikuks kohaks oli L’Oceanogràfic, see on Euroopa suurim akvaarium ja ühtlasi ka maailma akvaariumite kohalt neljas, seal olles oli vapustav näha neid loomi, keda Eestis kuskil ei näeks. Hispaania toitudest proovisin ära paella ja horchata, mis mind väga mõlemad ei vaimustanud.
Praktika sujus hästi, kuid kõige suuremaks probleemiks töökohal oli siiski rääkimine. Juhendaja ei osanud väga inglise keelt, me ei osanud hispaania keelt. Arusaamist lihtsustas kindlasti kehakeele kasutamine. Üheks probleemiks oli ka tööpuuduse korral istumine, mida esines pea iga päev. Omaalgatuslikult me midagi teha hakata ei saanud.
Ma olen väga õnnelik, et otsustasin kandideerida ka teist korda välispraktikale, see annab tõesti väga palju kogemust juurde eluks. Soovitan igal juhul kõigil osaleda välispraktikal ja minna eriti Valenciasse, kuna tegu on väga huvitava ja imeilusa linnaga. Ma olin rahul selle ajaga, mis ma siin veetsin.

Sarnased postitused