IT õpilased õpirändes Maltal

by Liisi Kruusimägi

IT valdkonna õpilased Kenet Jets ja Ott Gridassov käisid Erasmus+ programmiga praktikat sooritamas Maltal, Valettas 13.10-13.11.2019.

Nende õppepraktikast saad põhjalikuma ülevaate Oti kokkuvõttest:
Elukoht
Elamiskohaks oli meil Birkirkara linn, mis asub Malta keskosas. See on teise kõige suurema rahvastikuga linn Maltas, 2018. aasta märtsi seisuga oli umbes 23,000 elanikku. Linn koosneb neljast kihelkonnast: Saint Helen, Saint Joseph, Our Lady of Mount Carmel ja Saint Mary. Linna vapil on tavaline punane rist, mille peal on kroon.
Birkirkaras on palju huvipakkuvaid kohti, nende seas vana raudteejaam, mis asub avalikus aias. Kuni raudtee sulgemiseni 1931. aastal kasutati ronge transpordivahenditena. Muudeks linnaomadusteks on 17. sajandil ehitatud Wignacourti akvedukt ja Püha Heleni basiilika, kus asub Malta suurim kirikukell. Birkirkara on üks Malta vanimaid linnu ja seda mainiti esmakordselt 1436. aasta kirikuraportis, kus mainiti Malta ja Gozo tollaseid kihelkondi, millest Birkirkara oli suurim.

Töökoht
Minu töökohaks oli Pulptech, mis oli samamoodi väike elektroonikapood, kus nii müüdi kui ka parandati elektroonikat. See asus Gżira linnas, mis oli 3 km kaugusel mu kodust. Peamised tööülesanded olid mul tüütute tegevuste lihtsustamine ja telefonide parandamine. Väga palju aitasin ka enda ülemust turundamise ülesannetega, kuna ta oli selle poe ostnud 3 kuud varem. Turundamise alal oli mu peamiseks ülesandeks soltsiaalmeediate ülevalhoidmine ja nendele sisu leidmine. Veidike sain ka käsitleda HTML-i nende leheküljel vigade parandust tehes.

Tööväline tegevus
Nädalavahetuseti käisime me mööda saart uurimas. Inimesed olid väga abivalmis ja sõbralikud turistide suhtes ning olid huvitatud, et miks me just siia tulime. Me käisime nii kultuuri ja kuulsaid vaatamisväärsusi vaatamas ja proovisime paar klubi ka ära. Kokku käisime me kahes klubis ja ühes baaris. Klubid olid erinevad Eesti klubidest, kuna keegi oli lihtsalt oma kodukorteri muutnud klubiks, mis oli väga huvitav. Inimesi nendes klubides oli üllatavalt palju ning kõik inimesed olid väga sõbralikud ja viisakad.
Aga kõige rohkem meeldis meile Golden Bay, mis on Malta kõige populaarseim rand turistidele kui ka kohalikutele. Golden Bay asub Għajn Tuffieħa kõrval Malta looderannikul, Manikata küla lähedal ning on tuntud oma punase liiva ja ümbritsevatel nõlvadel looduslikult moodustatud luidete poolest. Kodu lähedal asus meil ka kohalik pubi, kus saime proovida hobuseliha pastat, mida kohalikud väga armastavad siin saarel.

Kokkuvõte


Jäime enda praktikaga vägagi rahule. Kõik läks nii nagu pidi ja ei olnud ühtegi halba kogemust.

Söögikohad ja toidupoed olid meile väga lähedal ka, nii, et meil oli elu väga mugav siin. Kuid siia saarele
kumbki meist tagasi ei tahaks tulla, kuna elu on siin vägagi erinev: poed ei ole väga ranged oma avamise ja sulgemise ajaga, ehk paljud poed sulgevad siis, kui nad ise soovivad, paljud poed ja baarid lähvad pankrotti väga järsult ka, mis tähendab, et kuskil, nagu google mapsis, on see koht ikka avatud, aga kui sinna kohale jalutad, on koht täiesti tühi või kinni pandud. Liiklus on siin täiesti katastroofiline, suitsetamine siseruumides ja isegi poodides on normaalne, kanalisatsioon on kohutav, ehk kui isegi natukenegi vihma hakkaks sadama, olid kõik teed nagu üks suur veepark. Arhitektuur on siin ka väga sarnane üle terve saare, kuna siin kasutatakse majade, korterite ja kõige muu jaoks ühte põhi materjali: paekivi. Paekivist ehitatakse siin kõike, kuna seda on siin saarel kõige rohkem ning see on kõige paremini kättesaadav. Alguses see näeb väga ilus välja, kuna seda palju ei näe, aga paari päeva pärast on see juba ebameeldiv vaadata.

Sarnased postitused