Eerik autotehniku õppepraktikal Hispaanias

by Liisi Kruusimägi

Eerik Lotsman käis 12.02-14.03.2020 õppepraktikat sooritamas Hispaanias Erasmus+ programmi toel.

Loe põhjalikumalt Eeriku õppepraktika kohta allpool olevast kokkuvõttest:
Minu välispraktika möödus Hispaanias, Valencia linnas. Valenciasse jõudes tuldi meile lennujaama järgi ja viidi meie korteritesse. Sinna jõudes tutvusime korteritega ja tegime ka linnas väikese tiiru. Samal päeval oli meil kohtumine Esmovias, kus tutvustati meile, kuidas seal olemine ja praktika täpsemalt toimuma hakkab.

Reedel oli meil tutvumine oma töökohtadega, kus viidi meid meie asutustesse ja tutvustati töötajaid ja töökohta ennast. Minu töökohaks sai Mercedese esindus. Kuigi paberite järgi pidi minu töökohaks saama BMW esindus, oli neil ettevõtetel sama omanik ja töökohad kõrvuti, nii et jäime Mercedesesse.

Nädalavahetust kasutasime ära, et tutvuda linnaga ja juba järgmisel nädalal hakkas praktika pihta. Esmaspäeval tööle minnes sain tuttavaks oma juhendajaga Toniga. Minu õnneks oskas Toni üpriski hästi inglise keelt, nii et suhtlemisega probleeme ei olnud. Esimene päev möödus edukalt, tutvusin teiste töötajatega ja aitasin nii palju, kui kui võimalik. Terve mu praktika vältel tööpuudust väga ei olnud. Tuli ette päevi, kus pidi natuke rohkem istuma, kuid neid oli vähe. Minu põhilisteks ülesanneteks oli hoolduste tegemine, kuid sai abistada ka natuke keerulisemate töödega nagu mootori lahti võtmised jne. Tööpäevade pikkus oli 8 tundi. Tööpäev hakkas kell 8.30 hommikul. Päeva keskel oli üks pooletunnine paus ja üks 2 tunnine paus, nii et tööpäevad lõppesid ikka üpriski hilja. Tavaliselt jõudsin koju kell 8 õhtul.
Kui rääkida ka natuke linnast, siis linn oli ilus – pea iga vaba päev, mis meil oli, kasutasime ära, et seda avastada. Vaadata oli väga palju. Õhtuti ja öösiti olid tänavatel paraadid ja korra oli isegi kontsert. Sai käidud rannas, parkides ja mujal. Inimesed olid sõbralikud, kuid aeg ajalt tuli probleeme keelega, kuid need olukorrad sai ka lahendatud. Üleüldiselt möödus praktika hästi ja olen nõus sinna tagasi minema, samuti soovitan ka teistele.

Sarnased postitused