Ehitusviimistlejad Kendra ja Jürgen praktiseerimas Fuerteventural, Hispaanias

by Liisi Kruusimägi

Ehitusviimistlejad Kendra Tomson ja Jürgen Adamson käisid õppepraktikal Hispaanias, Fuerteventural. Kendra ja Jürgeni õppepraktika kohta on võimalik lugeda rohkem Jürgeni kokkuvõttest allpool.
Praktika toimus perioodil: 15.11-16.12.2018. Koht oli Hispaania, Fuerteventura saar, Corralejo linn. Praktikakoha nimetust ei oska öelda aga tegemist oli tulevase koolimajaga. Praktika eesmärkidest niipalju, et saada kogemust välisriigi ehitusnippide ja taktikate kohta – kuidas mida tehakse, millise tempo ja kvaliteediga. Kindlasti tahtsin ka enda praktilisi oskuseid arendada ja saada mitmekülgsemaks erialaste teadmiste poole pealt.
Praktikaettevõtteks oli Maxodiver, S. L. on kinnisvaraarendaja ja üldine arendaja Fuerteventura saarel. Viimastel
aastatel on ettevõte teinud ja osalenud suure hulga teoste, näiteks erinevate kodude ja
ruumide, korterite, hotellide ja kaubanduskeskuste ehitamisel. Maxodiver, S.L. – tegeleb ka igasuguste ehitusega seotud tegevustega:
– Hoonete reformimine, konditsioneerimine ja säilitamine
– Materjali tootmine ja müük
– täitematerjalide purustamine ja ringlussevõtt
– maa demonteerimine ja kaevamine jne.
Meie tööks ettevõttepraktikal oli alguses natuke plaatimist ja edaspidi ainult vuukimine. Tulemustega jäime ise üha enam rahule ja nagu aru saime, siis jäädi meie tööga väga rahule. Midagi uut tööga seoses ei õppinud, kuna olen lõpetanud ehitusviimistluse eriala ja seda plaatija suunaga. Paar huvitavat asja, mis nende tööd vaadates silma jäi, oli see, et seinad kastetakse veega enne plaatimist ligemärjaks, et piisavalt niiskust oleks. Antud riigist õppisin niipalju, et inimesed on hästi viisakad ja korralikud. Alati abivalmis ja sõbralikud. Vaba aega veetes niipalju, et n.ö turiste hoitakse seal hästi. Kui ikka poodi tuled siis naeratatakse ja suheldakse sinuga, tehakse allahindlusi jne.
Probleemsituatsioone väga ei tekkinud kui siis ainult natuke keelebarjääriga seoses, meie hispaania keelt ei rääkinud ja nemad rääkisid ainult natukene inglise keelt. Aga kõik sai lahendatud n.ö kätega ettenäitamise teel. Probleeme üksteise mõistmisega ei tekkinud, kõik sai lahendatud siis ühel või teisel moel.

Minu soovitus neile, kellel avaneb võimalus välispraktika jaoks: MINGE KINDLASTI! Üliäge kogemus. Eriti kui ise veel ju midagi maksma ei pea. Saate puhkuse ja töö ühes ja seda enamjaolt heas kliimas. Haarake võimalusest ja te ei kahetse, minge siis kasvõi lihtsalt sellepärast, et näete ju välisriiki, sealset elu ja ehk kogete head kliimat.

Jürgen Adamson
Õpiränne Fuerteventural, Hispaanias.

Sarnased postitused