Andre Vapper IT praktikal Hispaanias, Gijónis

by Liisi Kruusimägi

IT õpilane Andre Vapper käis õppepraktikat sooritamas Hispaanias, Gijónis ajavahemikul 23.01-23.02.2020 ettevõtte Simar Informatica S.L. 

Allpool saad tutvuda Andre väga mitmekülgselt kirjeldatud õppepraktikaga:
Teostasin oma välispraktika Hispaanias, Gijonis ettevõttes nimega Simar Informatica S.L ajavahemikus 23.jaanuar-23.veebruar, 2020. Käesolev kokkuvõte annab ülevaate minu ülesannetest ning tegutsemisest, kogetust, õnnestumistest ja ebaõnnestumistest ning arengust praktika perioodi jooksul.
Praktika käigus läks enamus ajast arvutite nii riistvaralisele kui tarkvaralisele parandamisele. Esimesel päeval tutvusime ettevõttega ja puhastasime arvuteid. Pea iga päev tuli teha Windows’i ja rakenduste installimist. Tuli viia läbi tõrkeotsinguid ning leitud vead parandada. Ette tuli ka vanade kõvaketaste asendamine uuemate pooljuhtketastega, millega kaasnes dokumentide üleviimine uuemasse seadmesse. Selle tööga sarnanes ka vigase operatsioonisüsteemi andmete üle viimine teise ketta peale enne algsesse olekusse lähtestamist. Samuti tuli lahendada probleeme, mida varem pole kogenud. Näiteks tuli leida lahendusi, kuidas parandada arvutis video ja audio draivereid. Video draiver sai parandatud aga audio draiverile polnud võimalik parandust leida, isegi kui sain abi ka juhendajalt. Paari arvutiga tekkis probleem, et need pidevalt taaskäivitusid. Selle lahendamiseks bootisin arvuti safe mode’i peal üles ning lahendasin probleemi läbi selle. Samuti pidin seadistama üles nii uusi kui ka vanu arvuteid uute riistvaraliste komponentidega. Kontorist väljaspool käisin kuvareid paigaldamas keemia ettevõttes Chemours.
Kuna tööpäevad olid lühikesed, siis oli vaja leida vabaaja tegevusi. Esimesed päevad tutvusin linnaosaga, kus viibisin – poodidega ja kohalike vaatamisväärsustega.  Teised päevad üritasin leida endale muid tegevusi, millega vaba aega sisustada. Käisin peaaegu iga päev jõusaalis, mis pidavat olema linna kõige vanem. Seal tutvusin kohalikega ning leidsin ka mõned trennikaaslased. Kuigi läbisaamine oli hea, siis pean mainima seda, et nende inglise keele oskus oli hästi madal. Haruldane oli leida teisi inimesi, kes selles piirkonnas inglise keelt kõnelesid. Seega võtsin väljakutseks endale hispaania keel selgemaks saada. Kuu ajaga jõudsin nii kaugele, et kõige lihtsamatest sõnadest sain aru.
Leidsin ka võimaluse kolmandal õppepraktika nädalavahetusel külastada sõpra linnas nimega Valladolid. Kuna tööle minnes oli tee peal bussijaam, leidsin, et bussiga minnes on kõige mugavam ja nagu meilgi Eestis on mobiilirakendused bussipileti ostmiseks, siis praktikajuhendaja näitas mulle ühte Hispaania oma. Läbi selle mobiilirakenduse vaatasin, et Valladolidi sõit võtab aega neli ja pool tundi, kuid ma ei lasknud sellel ennast mõjutada ning ostsin pileti. Kui päev oli käes, astusingi bussi peale. Sinna jõudes tutvustas sõber mulle Valladolidi linna, samuti sain ka kodus valmistatud kohalikke toite proovida. Tutvusin tema sõpradega ja käisime öösiti üritustel ja lokaalides.
Tagasi tulles otsustasin külastada minu majutuskoha lähedal olevat džässkohvikut, mis oli mulle pikemat aega silma jäänud. Avastasin, et sealne baarimees oskas hästi inglise keelt ja tutvustas mulle isegi kohalikku veinivalikut. Esimesel õhtul oli seal ka vabalava, vabaaja muusikuna otsustasin seal ka ise esineda. Selles kohvikus leidsin ka teisi Erasmuse programmis osalevaid välisõpilasi, kellega veetsime mitmeid õhtuid koos.

Julgen väita, et praktika on olnud üks kõige suuremaid kogemusi minu elus. Mitte ainult erialase arengu koha pealt, vaid see periood pani ka proovile mind kui isikut viisidel, mida ma poleks osanud ette aimatagi. Sain ennast esimest korda proovile panna iseseisva eluga ja tulin sellest välja parema inimesena. Olen äärmiselt tänulik organisatsioonidele, kes võimaldasid mul seda väljakutset vastu võtta ning soovitan ka teistel õpilastel see kogemus läbi elada.

 

Sarnased postitused