Värviteraapia

iDevice ikoon Värviteraapia

Enne kui Ameerikas pandi kirja esimesed värviteraapia-alased raamatud, mõjutati inimest värviteraapia kaudu alateadlikult. Juba Teeba sammastemplites oli erinevatel värvidel erinev tähendus. Idamaade filosoofia järgi on igas inimeses 7 energiakeskust ehk tšakrat ja igat keskust valitseb üks värv, mis juhib erinevaid omadusi.

I – PUNANE
Alumine ja punane. Asub selgroo lõpus. Temast sõltub füüsilise elu kestvus. Valitseb seksuaalsuse üle. Kui see keskus on tugev, siis inimene on füüsiliselt tugev, kui ei, siis kehvveresus, stress ja vereringehäired.
II – ORANZ
Põrnakeskus. Keskusest sõltub tundeelu, julgus, sotsiaalne aktiivsus, optimism. Kui keskus ei toimi, siis reuma, pidev pessimism.
III – KOLLANE
Päikeseenergia ja jõu keskus. Asub üleval pool naba. Ülesandeks on anda ülesse poole kehasse oranzi. Kui see keskus on tugev, siis inimene on rahulik ja mõtlev, kui ei, siis hirmud, eneseusalduse puudumine, pinged.
IV – ROHELINE

Südamekeskus. Asetseb südamega ühel joonel selgroo kohal. Kui keskus on tugev, siis inmene on kaastundlik, andekas, kui ei toimi, siis kaastundetu, tihti kannatab solvumise all.
V – SININE
Side kosmosega. Asetseb kurgu kohal. Temast sõltub kõne, eneseväljendus, loov intellekt, vaimsus. Häirete puhul kurguhaigused, nahalööbed, närvilisus.
VI – INDIGOSININE
Asetseb kolmanda silma kohal. Nägemise, kuulmise ja haistmise keskus.
VII – VIOLETNE
Temast oleneb intuitsioon, loovus, keskendumine, kunstimaitse, usk. Tugeva keskusega andekad ja omapärased, väga tundlikud.

Vanad rahvad uskusid, et värvidega on võimalik ravida. Selleks sulgeti inimesi ruumidesse, kus nende probleemide leevenduseks lasti vajaminevat värvivalgust või anti juua vett topsikust, mis oli kaetud värvilise kilega ja mida oli lastud päikesevalgusel soojendada.
Inimene tervikuna on avatud süsteem füüsilises, psühholoogilises ja hingelises mõttes. Iga muutus ümbritsevas mõjutab meie mõtteid, tundeid ja tegusid. Negatiivne energia meie hingeelus ringleb läbi füüsilise keha. Nii võib negatiivne energia saada füüsilise keha osaks ning kogunedes tekitada haiguslikke ilminguid – tsüste, kasvajaid, krampe jne.
Värviteraapia on üks võimalus laadida endale positiivset energiat.