Sissejuhatus

iDevice ikoon Teema:

VÄRVUSÕPETUS JA KOMPOSITSIOON

Õppematerjal on mõeldud pagarite, kokkade ja õmblejate erialaõpingute toetuseks kutsekoolides.


iDevice ikoon Autori lühitutvustus


 

Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogika Ülikooli ja töötanud alates 1992 a. Pärnus kunstiõpetajana.
Selle ametiga seoses olen läbi viinud arvukalt kursusi ja ruumikaunistusi lilleseades, õppetunde siidimaali, värvusõpetuse ja kompositsiooni ning kostüümiajaloo huvilistele.
Armastan harmoonilisi värvi- ja kompositsioonilahendusi nii tekstiilis, maalikunstis kui igapäevases sisekujunduses ja imetlen looduse poolt pakutavat värvide kooskõla.
Oma erialas tunnen enim rõõmu õnnestunud koostööst õpilaste ja kursuslastega.

Kristel Sepp,
Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpetaja


iDevice ikoon Mõtisklus

Me elame kogu aeg keset värve, aga ega me neist just palju ei mõtle. Kui hakkame mõtlema, miks maailm on värviline ja miks inimene paljud asjad, mis algul värvilised ei olegi, ise üle värvib, siis jõuame äranägemisele, et meil jääksid paljud asjad teadmata ja tegemata kui värvid meid ei aitaks. Raske oleks toore ja küpse maasika vahel vahet teha, kui üks poleks valge ja teine punane. Kuidas teaksime, millal tohib edasi sõita ja millal peaksime teeristil seisma jääma? Me mõtleme värvidele siis, kui remonti teeme või riideid ostame. Kui teeme toa ühte värvi, näib ta suurem, kui teist värvi, siis väiksem, kui värvime lae heledaks, siis on tuba kõrgem, kui tumedamaks, siis madalam. Mõnda värvi riided teevad meid paksemaks, teised pikemaks. Peale muude asjade värvib inimene iseennastki ja küllap ta teab, missugune ta tahab paista.

Peeter Tulviste eessõna Aili Vindi raamatule
“Kollane sinises nagu päikene taevas”

Kirjastus “Kunst” Tallinn 1980


iDevice ikoon Õpiobjekti valmimist toetas: