Näohooldus

You are here: Home > NAHA ANALÜÜS > NÄONAHA TÜÜBID > Dehüdreeritud nahk

Dehüdreeritud nahk

DEHÜDREERITUD NAHK ehk  pinnakuiv nahk (st. transepidermaalne vee kaotus). Dehüdreeritud nahk ei ole nahatüüp. See on naha seisund, mis võib esineda kõigil nahatüüpidel.

Tunnused:

  • kuivus, eriti pärast pesemist
  • allergia tunnused (punetus, laigud, kipitus, nahk on hell)
  • nõuab kindlasti kreemi!

NB! Mitte segi ajada kuiva nahaga, kuigi dehüdreeritud nahk käitub nagu kuiv nahk!  Kui kuiv nahk on dehüdreeritud, siis on sellel atoopilise naha ilmingud.

DEHÜDREERITUD SEISUNDI  PÕHJUSED:

1. VALE NAHA HOOLDUS

  • Liiga tugevad hooldus ja ravitooted - rasuse ja põletikulise naha puhul kasutatakse liiga agressiivseid nahahooldustooteid, mis tekitab nahale üheaegselt rasuse ja kuiva naha tundemärgid- nahk vajab niiskust ja samal ajal läigib! St, et naha hüdrolipiidkiht, mis tagab naha immuunsuse,  on tasakaalust väljas.  Laialt on levinud naha liigne naha rasusus ja akne.  Nahal elavad nii head kui halvad bakterid. Põletikud tekivad, kui kahjulikud bakterid on ülekaalus. Paljud põletikuvastased toimeained  ja hooldustooted on nii tugevad, et tapavad nahal nii halvad kui ka head bakterid. Lahustavad lipiidkihi osakesi viies kaitsekihi tasakaalust välja. Samal ajal halbade bakterite hävitamisega peaks id tooted toetama häid baktereid, kuid kahjuks on enamus kreemid (80%) ebanaturaalsed ja eemaldavad ka meie enda lipiide nahal, BAKTERITE TASAKAAL NAHAL TUGEVALT HÄIRITUD!

NB! Kui lipiidkihiga on kõik korras, siis nahk ei kuiva ja on kaitstud halvaloomuliste bakterite eest, mis tagab ilusa ja puhta naha.

  • Välditakse  õlivabu  kreeme, kartuses, et õli ummistab poore.  Müüt, et naturaalsed õlid ei ummista poore, ei pea paika, kuid naturaalsetest õlidest saab nahk ka vitamiine ja toitaineid, vastupidiselt mineraalsetele õlidele, mis ei imendu ja jäävad kihina nahale. Eriti ohtlikud on tahketest  õlidest, näiteks shea ja kakao, vedelatest õlidest oliiviõli, nisuiduõli, magus mandel, aprikoosikiviõli, jt.

2. VALED NIISUTAJAD

  • Korterelamute keskküte põhjustab naha kuivamist. Kuid osad  kreemide komponendid, mis seovad õhust niiskust, et viia see sügavamale naha kihtidesse, võivad hakata ruumis niiskuse puudumisel vastupidiselt käituma, st. hakkavad niisutama õhku. Seega on vajalikud õhuniisutajad!
  • Kasutatakse liiga kergeid nahka niisutavaid kreeme, geele, mis imenduvad küll  kergesti ja annavad  kiiresti värskuse tunde, kuid ei niisuta piisavalt.
nach oben