Näohooldus

You are here: Home > NÄO ERIHOOLDUSED > KOLLAGEENI HOOLDUS

KOLLAGEENI HOOLDUS

Me kõik vananeme ja koos meiega vananeb ka meie nahk - tekivad kortsud, esmalt pinnapealsemad, hiljem juba sügavamad, nahk näib väsinud ja tuhm, poorid suurenevad jne.

Naha vananemine on individuaalne ja sõltub suurel määral pärilikkusest, elukommetest, tervislikust seisundist ja erinevatest välismõjudest.

Naha vananemise kolm peamist põhjust, mis  teaduslike uuringute põhjal on välja toodud:

 1. bioloogiline vananemine - väheneb rakkude aktiivsus, mille tõttu kaotab nahk oma jume ja elastsuse
 2. keskkonna mõju - kõige tugevamaks põhjuseks peetakse UV-kiirte mõju, väheneb kollageeni tootmine, nahk muutub kuivaks ja tekivad kortsud
 3. menopaus - östrogeeni tase (hormoon, mis vastutab rakkude uuenemise eest) väheneb, mille tulemusena muutub nahk kuivaks ja kergemini kahjustatavaks

Kuigi naha vananemine on normaalne ning pöördumatu protsess, püütakse igati sellega võidelda. Naha kronoloogilist vananemist on peaaegu võimatu vältida ja parandada - mingis vanuses hakkavad rakkudes toimuma teatud protsessid, see on nn sisemine bioloogiline kell. Naha aktiivset vananemist, mida põhjustavad päikese ultraviolettkiirgus, suitsetamine, ebatervislik toitumine, vale nahahooldus, saab kosmeetiliste vahenditega korrigeerida.

Kõige tõhusamad vananemise vastased kosmeetikumid peaksid sisaldama päikesekaitset ja pH tasakaalustajat, puuviljahappeid, antioksüdante vitamiin C ja taastajat vitamiin A.

Tulevik kuulub naha kui organi tundmaõppimisele. Kui me soovime tugevamaid lihaseid, siis tuleb neid treenida, kui soovime kaunist nahka, siis peame seda stimuleerima. Pakkudes täiuslikku erihooldust, peale lihtsa puhastamise ja niisutamise, saame stimuleerida raku ainevahetust nahas ja kollageeni tootmist.

KOLLAGEENI HOOLDUS

Kollageen on põhivalk kollageenikiududes, mis moodustavad naha karkassi ja vastutavad naha väljanägemise, vastupidavuse ja elastsuse eest. Kollageenil on omadus ühendada veemolekule ning seetõttu on tal oluline roll naha niisutamisel ning naharakkude taastamisel. Vananedes kollageenikiud jäigastuvad ja nende veesidumisvõime väheneb.

Hooldusi soovitatakse alates 30-ndast eluaastast ja tõhusamate tulemuste saavutamiseks kuurina. Kuur koosneb 5 hooldusest. Tulemuste säilitamiseks korrata 1 kord kuus. Hoolduses kasutatakse spetsiaalset kangast, mis on immutatud 100 % loodusliku  kollageeniga, ei sisalda lõhnaaineid ega muid keemilisi  kiude.

Kollageeni hoolduste käik:

 1. näonaha pindmine puhastus 
 2. puhastuspiima ning meigijääkide eemaldamine toonikuga
 3. näonaha koorimine
 4. näole asetatakse  kollageeni leht, mida niisutatakse  spetsiaalse toonikuga kuni see kinnitub nahale
 5. maski toimeaeg 15-20 minutit
 6. pärast maski eemaldamist sooritatakse  massaaz
 7. hoolduse lõpus kanda nahale sobiv kreem ja silmaümbruskreem

Piisav kollageeni olemasolu:

 • tagab pringi ja noorusliku naha
 • väldib uute kortsude teket
 • stimuleerib rakkude tootmist
 • normaliseerib hüdrolipiidkihti
 • muudab naha pehmeks
 • parandab naha ebatasasusi
nach oben