Näohooldus

You are here: Home > NÄOHOOLDUS > NÄONAHA HOOLDUSE PÕHITÕED

NÄONAHA HOOLDUSE PÕHITÕED

 1. 80% kortsudest nahale tekivad liigsest UV kiirgusest, kunstvalgusest ja arvutikiirgusest.
 2. Naha, eriti näonaha toonust mõjutavad liikumine, toitumine, mineraalained ja vitamiinid.
 3. Näonaha hooldustoodete valikul tuleb lähtuda naha tüübist ja vanusest.
 4. Kreemid ja teised näonaha hooldustooted jõuavad paremini naha sügavamatesse kihtidesse, kui me nahka eelnevalt aeg- ajalt koorime, st. eemaldame surnud naharakkude kihi. Koorimist teha mitte sagedamini kui 1 kord nädalas, olenevalt näonahatüübist.
 5. Vanem inimene, kes pole varem eriti näohooldusesse panustanud, alustagu neutraalsemate toodetega, et nahk saaks harjuda ja ei tekiks allergiaid.
 6. Näonaha puhastamisel on kaks etappi: 1) pesugeeli, vahu või puhastuspiimaga avatakse poorid
  toonikuga eemaldatakse pesujäägid; 2) ahendatakse poorid ja taastatakse naha pH.
 7. Päevakreemid niisutavad ja kaitsevad, öökreemid toidavad nahka.
 8. Niisutavaid maske võib teha kõikidele näonaha tüüpidele, savipõhjalisi kombineeritud ja rasusele nahale. Toitvad maskid sobivad kuivale ja normaalsele nahale.
 9. Seerumid ja õlid, mis toidavad nahka, näiteks C-vitamiin, kasutatakse kuurina. Nende ülesanne on ühtlustada nahka, näiteks pärast suvist päikest, ja taastada naha niiskusisaldust. Soovitavalt 4 korda aastas.
 10. Päevakreemid kanda näole 20 minutit enne toast väljumist ja öökreemid kanda  40 minutit enne magamaheitmist nahale, et nad jõuaksid korralikult imenduda.
 11. Talvel mitte kasutada ultraniisutavaid kreeme, külmumise oht!
 12. Silmaümbruskreeme mitte kanda liikuvale laule vaid kulmu alla, põsesarna kohale alalaule. Kreem imbub ise silmade suunas.
 13. Nahahooldustoodete valikul peaks arvestame meie kliimaga ehk siis eelistama põhjamaiseid tootjaid.
 14. Korraga kasutada vaid ühe sarja tooteid, sest toodete põhikomponendid toetavad üksteist ja annavad koos parema tulemuse.
 15. Tooteid vahetada sarja piires uute vastu.
 16. Uuele sarjale üleminek toimugu ettevaatlikult järk järgult, et ennetada  võimalikke allergiaid. Allergia mingile ainele tootes ilmneb 20 min jooksul.

nach oben