Elektrikud Rayan ja Kristopher Küprosel

by Krista

Elektrikud Rayan Sindonen ja Kristopher Kaup sooritasid enda õppepraktika Küprosel, Paphosel Erasmus+ programmiga. Poisid olid Küprosel poolteist kuud (24.06-08.08.21) ning nende kogemusest saad lähemalt lugeda allpool olevast kokkuvõttest.

Saabusime Küprosele Paphose linna 24.06. Esimene tööpäev oli Annabelle hotellis 29.06. Tööülesandeks oli basseinivalgustite hooldus ja puhastus. Esimesel päeval töö juures tutvustati meile tööülesandeid ja tööpiirkonda. Tutvusime kolleegidega ja tutvustasime neile ennast. Meile näidati töövahendeid ja räägiti ohutusest. Saime ka ise proovida kohe kuidas töö käib. Meie tööks oli Annabelle hotelli välibasseinide valgustite hooldus ja puhastus. Töö algas hommikul kell 8:00 ja lõppes 15:30 (umbes). Hommikul oli vaja kiiresti tegutseda, sest basseinid avati turistide jaoks kell 10:00 ja selleks ajaks pidi meil olema töö tehtud. Pidime basseinivalgustid kontrollima, hooldama ja vajadusel ka puhastama. Tuli ette ka juhuseid, et basseini pumbad või valgustus ei töötanud, ning pidime need kiiresti ära parandama.

Meil oli töökaaslastega väga vedanud. Meiega töötasid koos kaks professionaalset basseinivee puhastajat. Üks neist oli Jamaicalt pärit Torva nimeline isik ja teine oli lihtsalt Ivan. Nad õpetasid meile nii tööd, kui ka elu nippe. Torva rääkis Jamaica inglise keele segu nii, et temast polud väga aru saada ja enamus ajast pidime lihtsalt vastama “Okay” või “Yes” tema küsimustele. Tööpäev lõppes meil kell 15:30 ja peale seda tegime vaba aja tegevusi. Käisime mere ääres jalutamas ja ujumas, tutvusime kultuuriga ja saime uusi tutvusi, käisime mägedes ja Paphose vanalinnas.

Kõige meeldejäävam tegevus oli mägedes käimine, sest vaade oli sealt ilus ja seltskond oli hea.Tulime Küproselt tagasi 08.08 ja tuju oli kurb. Tahtsime jääda veel pikemaks. Sai palju tehtud, õpitud, kogetud. Kindlasti soovime veel tagasi minna. 

Sarnased postitused