Toitumisõpetuse alused

You are here: Home > TOITUMINE HAIGUSTE AJAL

TOITUMINE HAIGUSTE AJAL

Toitumisel on oluline osa haiguste ravis. Õige toiduvalik enne ja pärast ravi ning ravi ajal aitab patsiendil end paremini tunda ja aktiivsena püsida. Õige toitumine võib aidata kaasa nii haigustest tervenemisele kui ka vähendada haiguste taastekke võimalust.

Eelkõige on vaja tarbida piisavalt põhitoitaineid (vitamiine, mineraale, valke, rasvu, süsivesikuid ja vett) sisaldavaid toite ning jooke. Paljudel juhtudel raskendavad aga haiguste ja haiguste raviga seotud kõrvaltoimed õiget toitumist. Söömist enim mõjutavad sümptomid on isutus, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhukinnisus, suuhaavandid, neelamisraskus ja valu. Need võivad vähendada söögiisu, toitainete imendumist ja tarbitava toidu hulka ning muuta maitse- ja lõhnataju. Niiviisi võib tekkida alatoitumus (põhitoitainete puudus), mis põhjustab nõrkust ja väsimust, langetab vastupanuvõimet infektsioonidele ning mõjutab haige enesetunnet haiguste ravi kestel.

Lisaks toitumisele on kindlasti vaja pöörata tähelepanu füüsilisele aktiivsusele, sest toitumine koos kehalise tegevusega annab alati parema tulemuse.

Toitumisest haiguste ajal saad täpsemalt teada ravitoitlustamise õpiobjektiga tutvudes.

Toitumisravist saad täpsemalt lugeda siin.

nach oben