Soeng aastajad ja võtted soengute loomisel, soengu sobivus näokuju järgi ja vene keel juuksurile

You are here: Home > SOENG AASTAAJAD > TALV > Talv

Talv

Soengu autor: Liia Lehe

Autor kirjeldus soengu valmimisest.

Fantaasia soengu üldine idee sai alguse aasta-aegadest ja nagu me teame on neid neli: kevad, süvi, sügis ja talv. Ühele peale on vist suhteliselt raske nelja erinevat teemat teostada ja seega toimus väike loosimine. Loosi tahtel valituks osutus teema „Talv”.
 
see valge lumi,
kust äkki ta tuli?
Ons kadunud huvi.
Taas oleks nüüd suvi

Juuksuri ülessandeks oli valida sobilik modell ja välja mõelda tervik: soeng, make-up ja riietus. Kõige hirmuäratavaks protseduuriks selle juures võis arvata riietumise poolt. Soengut võid harjutada nii ja naa pidi, make- up-i võib maha pesta ja uuesti alustada, aga kuidas leida õmbleja tüdrukuga ühine keel. Riietuse üld vormi ja kuju võis küll juuksur paberile joonistada, aga juuksur pole õmbleja. Kui lihtne või raske on teisel inimesel si-nust aru saada kui sa üritad seletada talle arusaamatus keele, sest nii nagu on juuksuritel omad terminid, nii on see ka õmblemise vallas. Seega ühe töö eest vastutav kaks inimest.

Fantaasiasoengu teemal „Talv” etapid olid järgmised: kõigepealt sai kujundatud tukas kongreetne sirge piirjoon. See on vajalik lõpp-töö viimistlemisel, et säiliksid puhtad selged jooned.

Järgmiseks sammuks oli pea-lae ülemiste juuste tugev tupeerimine. Tupeeri mõte selles, et soeng püsiks kõrgustes liikumatult.
Kui tupeer tehtud, siis ette valmistatud silindri-kujuline šabloon läks ümber tupeeritud juuste. Silinder omakorda sai kinnitatud klambritega pea külge.

Nüüd kus silinder oli peas liikumatuks tehtud tuli seda juustega peitma hakata. Peitmine toimus salk-salgu haaval kergelt tupeeritud juustega, mille pealmine pind oli siledaks töö-deldud ja kergema lakiga piserdatud. Kõigepealt üks salk ühelt poolt ja siis teine salk tei-selt poolt kinnitati silindri külge klambritega. Juukse otsad jäid lahtiselt si-lindri-servast lehvima. Kukla alumisest parempoolsest nurgast jäi kolmnurkne sik-saki-line osa silindri külge viimata.

Kui soengu üld mõõtmed paigas siis sai seda kujundama hakata. Ülemisi lahtiseid juuk-seid tuli nüüd oma äranägemise järgi viimistleda: salgud risti-rästi ja erinevatele kõrgus-tele, et soengu tippu tuleks tuisune välimus.

Kui kujundus-töö tehtud, siis et soeng teemale „Talv” vastaks ettekirjutistele,  tuli kasu-tusele võtta valge värv ja juukse otsad heledamaks värvida. Abistavaks vahendiks värvi-misel oli paber mis ei lasnud värvil soovimatutele kohtadele sattuda.

Sellel pildil on näha nii kujunduselt kui värvimiselt lõplikult valmis soengut. Lisatud on veel mõned pärli-ribad ja valged lilled kaunistuseks.

JUMESTUS

Jumestusel väga tähtis roll tuua välja külmale iseloomulike omadusi. Hõbedase puudriga sai kaetud üks näo pool ja sujuvalt sai värvi ka pandud näo-äärsetele juustele ja kõrva peale. Ripsmetele läks tume-sinine värv. Huuled said kaetud sinakas-halli pliiatsi ja läbi-paistva sädeleva huule-läikega.

RIIETUS


Riietuse ülesanne oli rõhutada „Talve” omadusi. Valge värviga oli saavutatud „Talve” lihtsus, puhtus, selgus ja sära. Sall kaelas näitas pehme tuisu olemas-olu, vastavalt tuule puhangule selle aktiivsus. Seeliku alumine äär oli tehtud imekergest materjalist, et lume-tuisu mänglevusele kaasa aidata

nach oben