Ohtlike ainete kasutamise piirangud, trükiplaat, pindliitekomponendid ja pindliide

You are here: Home > Pindliite tehnoloogiast  > Kokkuvõtteks ja Enesekontrolltest

Kokkuvõtteks ja Enesekontrolltest

SMD komponentide kasutamine leiab üha enam kasutamist.

Oluline on elektroonikaseadmete koostajal ja tehnikul osata tunda ära SMD komponente, lugeda markeeringuid nendelt ja mõista markeeringute tähendusi.

Markeeringud võivad varieeruda sõltuvalt tootjast, kuid sellegipoolest on enamikjuhtudel võetud kasutusele ühtlustatud, ehk standardiseeritud markeerimissüsteem.

Mõndagi on selle markeerimissüsteemi loogikal sarnasust takistite värvikoodide markeerimispõhimõttega.

SMD komponendid on aga palju väiksemad, seetõttu on ka markeerimispind märksa väiksem, ja sinna mahub palju vähem teksti, sümboleid, tähti või numbreid kirjutama.

 

Allpool toodud fotol on LED SMD tehnoloogias. Komponendi kontaktpinnad on näha foto vasakul poolel, keeratult komponendi alla. Nii vajab see SMD komponent vähem montaaøipinda. Komponendi ülemisel poolel on üks nurk "ära lõigatud" - see on polaarsuse markeeringuks (klemmi nr. 1 asukoht). Komponent on PLCC6 tüüpi korpuses, mõõtmetega 5,5 x5,5 mm, sobilik välistingimusteks LED ekraani koostekomponendiks (on niiskuskindel, Pliivaba tehnoloogiale).

See LED võib kiirata rohelist, punast või sinist värvi valgust.

Standard LED - SMD 120DG RD/GR/BL BK FC 470,527,620NM

Allikas: http://eu.mouser.com/ProductDetail/Cree-Inc/CLV6A-FKB-CKNPRGJBB7A363/?qs=sGAEpiMZZMseGfSY3csMkcWjFwgQ5uoKHFuHDUs07og%3d

Selle LED komponendi tehnilisi andmeid näeb toote andmespetsifikatsioonist: http://www.cree.com/led-components-and-modules/landing-pages/~/media/Files/Cree/LED%20Components%20and%20Modules/HB/Data%20Sheets/CLV6AFKB.pdf

SMD komponente pakendatakse tavaliselt lindile, mis on mugav automatiseeritud tootmisliinidel paigaldamiseks trükkplaadile. Ühel lindirullil on seda tüüpi komponente kuni 3000 tk., aga pisimaid komponente luba vastav Euroopa Tape and Reel standard pakkida kuni 50 000 tk.

Mõned küsimused õppijale pindliitekomponentide teema kontrollimiseks ja kordamiseks:

ENESEKONTROLLTEST

 

 


 

nach oben