27. novembril 2019 pidasid Pärnu politseijaoskonna töötajad Erik Rand ja Kristi Vahi meie kooli kaubanduse erialade õpilastele loengu teemal alkoholi ja tubakatoodete müük ning isikute tuvastamine. 

Tulevased müüja-klienditeenindajad ja müügikorraldajad said infot alkoholi- ja tubakaseadusest tulenevate nõuete ning neid tooteid müüvate töötajate kohustuste ja õiguste kohta. Koolitajad tõid näiteid erinevatest juhtumitest probleemsete kaupadega ja arutlesid õpilastega õigetest-otstarbekatest käitumisviisidest.

Põnevust pakkus isikute tuvastamise teema, mille käigus jagasid politseinikud soovitusi, millistele detailidele inimese välimuse juures tähelepanu pöörata ning mis dokumentide alusel identifitseerimine toimub. Ühiselt vaadati ja võrreldi pilte ning prooviti arvata, kas tegemist on erinevate või ühe ja sama isikuga.

Õppijate tagasiside koolitusele oli väga positiivne. Leiti, et nii mõnigi eluline näide pani neid asjade üle rohkem või hoopis teistmoodi mõtlema. Lisaks on saadud info abiks eriala praktikal ja tööl.