Vanus ega ka eelneva aiandusalase (elu)kogemuse puudumine pole takistuseks aednikuks saamisel.

Kõigepealt läheb vaja suurt soovi, et oma elus midagi muuta. Seejärel asu Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse Nooremaedniku erialale õppima. Kui Sa kooli tulles tead midagi aiandusest, siis lõpetades tead oluliselt rohkem. Pühendu ja naudi – siis võid õppida kõigest midagi. Tööpuuduse üle ei maksa muretseda.

Saad targemaks, kogemusi, häid sõpru, kasulikke kontakte ja tunde, et kuhugile kuulud. Mina (Kersti) alustasin oma aiandusõppega enam-vähem nullist. Mul ei olnud kogemusi aiamaalt ega tundnud ma ka taimi. Tänaseks tean, kuidas aianduses asjad käivad ja kes on aednik oma oskustega. Aedniku õpe on olnud elumuutev. Kool on andnud nii palju kogemusi ja julgust, et võin julgelt end aednikuna esitleda. Õppetundides polnud aega igavust tunda. Teooriat vürtsitavad põnevad ja asjalikud näited elust enesest. Kooli praktilised tööd on väga mitmekülgsed ja vahvad. Väljasõidud harivad ja täidetud põnevate teadmistega. Õpetajad on targad, nõudlikud ja sõbralikud. Kindlasti saad endale toredad kursusekaaslased.

Aednikud mõistavad nalja ja on laia silmaringiga. Kuula ja kuule! Kui enam ei jaksa, siis mine räägi taimedega ja tee nalja. Ükski raskus ei ole ületamatu.

Rohkem infot kooli kodulehel: KUTSEÕPE