Tugev konkurents tehnoloogia ja inseneeria valdkonnas on pannud ettevõtted omavahel järelkasvu nimel varasemast veelgi enam pingutama.

Tugev konkurents tehnoloogia ja inseneeria valdkonnas on pannud ettevõtted omavahel järelkasvu nimel varasemast veelgi enam pingutama. Noorte innustamiseks paneb Amserv Pärnumaal autoerialadel õppijatele välja 1000 euro suuruse stipendiumi.

Nii Pärnus kui ka mujal üle Eesti tegutseva Amservi järelteeninduse juht Ahti Aasala selgitas Pärnumaa Kutsehariduskeskusega sõlmitud stipendiumi lepingu allkirjastamisel, et ettevõtte stipendium on mõeldud eeskätt autoeriala õppijate motiveerimiseks ja järelkasvu kindlustamiseks.

"Soovime toetada autoeriala õppureid just eriti neis linnades üle Eesti, kus oleme ka ise Amserviga esindatud. See on meie väike panus kogukonda, mille kaudu soovime propageerida autovaldkonda ja anda noortele selge signaali, et õpingutes edasijõudmine ja kooli lõpetamine on nende edasise karjääri jaoks väga olulised," rääkis Aasala ning tänas Pärnumaa Kutsehariduskeskust, kes võimaldas tutvustada oma kooli õpilastele Amservi stipendiumiprogrammi ning praktika ja töötamise võimalusi. "Kõik stipendiumile kandideerinud noored jätsid meile vestlusel väga asjaliku mulje ja väärivad suurt kiitust!"

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp rõhutas Amservi ja kooli vahelist stipendiumi lepingut allkirjastades, et koostöö  õppeasutuse ja ettevõtlusmaailma vahel on äärmiselt oluline ja just seetõttu on tal väga hea meel Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Amservi vahel sõlmitud stipendiumilepingu üle.

Stipendium määratakse ühe õppeaasta jooksul ühele Pärnumaa Kutsehariduskeskuse teise kursuse autoeriala õpilasele, kes on avaldanud toetuse saamiseks soovi ja kelle on kool esitanud nominendiks. Tänavu pälvib stipendiumi teisel kursusel sõiduautotehniku erialal õppiv Agnes Hunt.

Amserv maksab õpilasele 1000 euro suuruse stipendiumi välja kümne kuu jooksul. Samuti saab tulevane stipendiaat lisaks stipendiumirahale ka praktikakoha üle Eesti asuvates Amservi kaasaegsetes teeninduskeskustes.

Stipendiume välja andev Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. Amservis töötab ligi 400 inimest.

Fotod stipendiumilepingu sõlmimisest: https://photos.app.goo.gl/rNBArJyfCpeS4k55A