Aprillis tähistatakse üle Eesti südamekuud ja südamenädalat, mille raames toimub terve aprillikuu jooksul üle Eesti ja ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuses (PKHK) palju erinevaid liikumisüritusi.

Südamekuu on välja kasvanud kunagisest südamenädalast ning ühtekokku on südametervis olnud tähelepanu keskpunktis juba 24 aastat. Eelmisel nädalal, 12. aprillil avati Pärnumaa Kutsehariduskeskuses neljas siseterviserada Pärnus. Avamisüritusel toimusid terviseraja „375 meetrit tervist“ läbimise võitlused, millest võtsid osa meie kooli tublimad sportlased ja ka töötajad. Siseterviserajad kutsuvad koolihoones mööda koridore ja treppe kõndima ning vähem lifti kasutama. Kui soovid kiigata meie koolis avatud siseterviserada, siis vaata avamisürituse meeleolukaid fotosid. Siseterviseraja valmimist rahastas Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik PRÕM tegevuse 8.7 „Kutsehariduse maine tõstmine“ vahenditest.

 

Siseterviseraja avamisele järgneb „Terviseraja läbimise nädal“ 19. aprillist kella 08.00st kuni 26. aprillini kella 16.00ni, mille raames kutsume nii õpilasi kui ka töötajaid südamenädala ja südamekuu raames kooli siseterviserajale, et väärtustada liikumist kui hea tervise olulisemaid alustalasid.

Terviseraja läbimise nädalal peame arvestust, kes ja kui mitu korda selle nädala jooksul kooli siseterviseraja läbib. Oma läbimiskorrad tuleb ise kanda raja finišis (A-korpuse 0 ja I korruse vaheplatvormil) asuvasse tabelisse, märkides ära oma nime ja iga läbimiskorra kohta ühe kriipsu. Pärast „Terviseraja läbimise nädalat“ saavad 28. aprillil kellaajavahemikus 10.00-14.00 kõik rajal käinud töötajad ja õpilased oma tervisenäitajaid mõõta A-korpuse ruumis A124. Tervisenäitajatest mõõdetakse vererõhku, veresuhkrut, kolesterooli sisaldust veres (maksumus 2€) ning kaalu (rasvaprotsenti ja kehamassiindeksit).

Südamekuu jätkuks toimub 25. aprillil Pärnumaa Kutsehariduskeskuses Rahvusvahelise Spordivabatahtlike Liikumise SCULT korraldatud „Spordikohviku loengusari“, mis koosneb kahest osast. Esimeses osas viiakse õpilastele läbi teoreetiline loeng vabatahtlikkusest ja selle kasust tööturule sisenemisel. Lisaks tutvustatakse õpilastele võimalust osaleda vabatahtlikus tegevuses erinevatel üritustel SCULT-i kaudu. Spordikohviku teises osas korraldatakse õpilastele praktiline näidistreening, milleks valisime koostöös SCULT-iga üldkehalise ettevalmistuse ehk ÜKE.

Spordikohvikust võtavad osa koka (K-16A) ning IT-süsteemide nooremspetsialisti 1. kursuste õpilased koos õpetajate Reet Parindi ja Mihkel Lembituga.

Ülevaate koostasid: huvijuht Kai-Tõe Ellermaa ja õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Oksaar