Laupäeval, 8 aprillil sai Pärnumaa Kutsehariduskeskuses kokku väga suur hulk õpetajaid ja nende häid sõpru, et üheskoos vaadata tagasi kooli õpetajate rahvatantsurühma kümnele aastale.

Läbi aegade on selles rühmas tantsinud paljud õpetajad meie koolist ja oleme vajanud ka häid sõpru teistest koolidest.

 

Päeva alustati „Tühjajutu tantsuga“, mis oli selle kollektiivi esimeseks tantsuks üldse. Kava oli pikk ja täis ilusaid Eesti rahvatantse, meenutati, mida üheskoos tehtud ja kus käidud. Koos päevajuhi Marko Sassjaniga räägiti nii õpetajate tantsufestivalidest, ühistest reisidest, kui ka väikestest äpardustest. Tantsijaid saatsid meie kooli õpetajate-töötajate lauluansambel, mida on vedamas kooli huvijuht Kai-Tõe Ellermaa. Külla olid kutsutud sõbrad „Kajaka“ naisrühmast ja „Jakobipiigad“ Pärnu-Jaagupist.

 Meie tantsurühma pärliteks on Taisi Talviste, Eldi Toompalu ja Maie Jesjutina, kes on selles rühmas tantsinud pea kümme aastat.

Tantsurühma on kõik see 10 aastat juhendanud väsimatu Rita Mändla ning oma klaveri mänguga meid saatnud Maarika Leibak.

Eriline tänu kuulub Külli Šorinile ja Sirje Aigrole, kes on kokku pannud suurpärase kroonika sellest kümnest aastas.

Kontserdil esinesid järgmised PKHK õpetajad ja töötajad: Külli Šorin, Kaie Pärn, Õnne Ennusaar, Karin Torin, Sirje Aigro, Taisi Talviste, Heli Hinrikson, Maie Jesjutina, Eldi Toompalu, Ene Jaakson, Hevelin Kärp ning meie suurpärased abilised Luule Kustasoo, Eve Alu ja Merle Morrisson.

Hevelin Kärp, tantsija