Spaanädala ootuses

Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) iluteeninduse erialad valmistuvad spaanädalaks (4.-12. märts). Selleks korraldatakse esmakordselt Pärnumaa üldhariduskoolide õpilastele neljapäeval, 2. märtsil tasuta töötuba „Sametised käed“, mis kestab kokku 1,5 tundi.

PKHK-s on 2017. aasta juuksuritöö ja iluteeninduse õppekavarühmal (ÕKR) juubeliaasta. Juuksuri eriala õpetamise alustamisest täitub 20 ja kosmeetiku erialal 5 aastat.  Juubeliaasta tähistamiseks pakutakse päevaspaa paketti „Säravalt kevadesse“. 

 

Sametiste käte õpitoas tuleb juttu käte hooldusest. Sellest, kuidas muutlikud kliima- ja keskkonnatingimused avaldavad mõju inimese nahale, mille poolest erineb kätenahk teiste kehapiirkondade nahast ning kuidas me ise saame käte nahka kaitsta ja hoida. Õpitoa praktilises pooles teeme parafiinihoolduse kätele ning arutleme selle üle, millised on võimalused koduseid vahendeid kasutades teha parafiinihooldust.    

  1. Tere tulemast õpituppa- tervitustee ja küpsis
  2. Sissejuhatus teemasse- käte nahk kui naise tõelise vanuse peegeldus
  3. Käte parafiinihooldus:
  • käte naha anatoomiline eripära
  • igapäevane kodune käte hooldus
  • käte parafiinihooldus salongis
  • kodune parafiinihooldus

Vilistlaste käest kes töötavad spaades küsisime, et mis teeb just nende töö eriliseks.

Grete Mägi lõpetas Pärnumaa kutsehariduskeskuse kosmeetiku eriala 2015. aastal ning on spaas töötanud 1,5 aastat. Tänu omandatud erialale on oskuste pagas suur ja selle võrra on ka spaas rohkem võimalusi erinevaid protseduure läbi viia, mis teeb töö huvitavaks ja vaheldusrikkaks. Ei teki tüütut rutiini, sest erinevad kliendid ja hoolitsused teevad töö huvitavaks. Tuleb ka ette tööpäevi, mis on rohkem väsitavamad ning tavaliselt on nendeks nädalavahetused. Spaas töötades peab tihti ka nädalavahetustel tööl olema, kuna töö on graafiku alusel. Kõige rohkem pakub naudingut see, et tööpäevad on erinevad, ei teki rutiini ning töö on suures osas liikuv.  

  • Grete töötab Estonia Resort Hotel & Spas, kus pakutavad hoolitsused on enamasti eestimaise suunaga nagu näiteks vana eesti iidne massaaz ehk soonetasumine. Samuti on resort spaas ka idamaine pool, mida esindab Indiast pärit toodesari Sundari. 
  • „Olen väga rahul, et omandasin just kosmeetiku eriala. Kutsekoolist saab põhjalikud oskused ja teadmised, mida kindlasti ei asenda paari päevased koolitused ja kursused. Korralik teooriapagas ja läbitud praktika teeb mind minu töös enesekindlaks ning selle põhjal on lihtne omandada lisaoskusi erinevate massaazide ja hoolitsuste näol. Saan teha tööd, mis mulle meeldib ja olen oma valikuga igati rahul!“.

Juuksur Küllike Annuk lõpetas Pärnumaa kutsehariduskeskuse 2013. aasta veebruarikuus. Spaas töötamist alustas juba kooli ajal ehk siis alates 2012. aasta suvest. Spaas töötamise eripära on see, et suurem osa klientuuri on võõramaalased. Rõõmu ja rahulolu pakub see kui klient jääb rahule ja on positiivselt üllatunud saavuttaud tulemusest. Mulle meeldivad oma töös väljakutsed, milleks on näiteks keerulised värvimised, põnevad soengud, erilised lõikused.  

  • „Olen väga rahul kui klient annab" vabad käed" ja tulemus on lahe ja sobilik. Tuleb ette ka nii, et kliendid kallistavad mind kogu südamest ning tänavad ja suruvad hea töö eest kätt. Töö ei olegi minu jaoks töö vaid hobi. Olen õnnelik inimene, kuna saan teha seda tööd mida ma naudin kogu südamest.“