Tehnikaõppeosakonna koostöö Endla teatriga

Projektijuht Birgit Krullo on ette valmistamas Endla teatris lavastust pealkirjaga "Väljast väiksem kui seest", mis põhineb Pärnumaal elavate inimeste dokumentaalsetel lugudel ja räägib sellest, miks eestlased eriti kedagi ei salli ja kuidas kasvatada suuremat empaatiatunnet.

Lisaks lavastuse tegemisele aidatakse ka neid inimesi, kes lavastuse tarvis intervjuu andsid, paljud neist on väga keerulistes sotsiaalmajanduslikes oludes. Seetõttu remonditakse ühe suurpere lastetuba, kus teostatakse klassikalised siseviimistlustööd.

Projekti sooviti osalema Pärnumaa kutsehariduskeskuse ehitusviimistluse eriala õpilasi. Kool pakkus koostööks välja tööandja, kes on valmis meie õpilastega koos projektis osalema ning juhendajama. Praktika raames remonditakse lastetuba.

Tänaseks on kõikide osapooltega on järgnevad tegevused täpsustatud, õpilased valitud ning tööandjaga kokku viidud. Kevadel 2017 alustavad õpilased koos tööandjaga objektil oma praktikat ja suveks saavad suurpere lapsed rõõmu tunda värskelt remonditud toast.

Koostööna projektis osalevad Johannes Kahu juhataja Kahu&Kahu Ehitus OÜ-st, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ehitusviimistleja II kursuse õpilased Silva Marus ja Getter Mäehunt ning Kati Vaas tööde ja lahenduste sisekujunduse seisukohalt, ehitusmaterjalidega toetavad sponsorid.

Tänutäheks kingib teater Endla projektis osalenud partneritele ning õpilastele teatripiletid Endla lavastustele, õpilaste nimed tuuakse esile kavalehel.

Hea koostöö märgiks esitatakse Pärnumaa kutsehariduskeskuse logo kõigil selle lavastusega seotud brošüürides, nt kavaleht, flaier jne.