Pärnumaa Kutsehariduskeskus võtab osa Haapsalus toimuvast karjäärimessist

Reedel, 3. märtsil toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses karjäärimess „Oma Rada 2017 - Kutseõppe eri“, millest võtab osa ka Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Kooli esindavad huvijuht Kai-Tõe Ellermaa ja õpilasesinduse president Arvo Ehrstein ja kultuuritoimkonna juhataja asetäitja Neeme Nurm. Messil osalejad tulevad välja erinevate töötubadega.

Pärnumaa Kutsehariduskeskus on esindatud metsanduse ja metalli töötubadega. „Metsanduse töötoa“ viib läbi õpetaja Arnold Schmidt koos metsuri eriala 3. kursuse õpilaste Kermo Lapi ja Mario Mihkelsoniga. Töötoas toimub raievõistluse demo, tutvustatakse erinevaid puiduliike ning õpetatakse mootorsaagi kasutama. „Koostelukksepa töötoa“ viib läbi õpetaja Ilmar Eek ja koostelukksepa eriala 3. kursuse õpilane Rainer Ansu, kes tutvustavad koostelukksepa eriala õpilaste tehtuid põnevaid töid (linnumajad, grillahi jms).

 „Oma Rada 2017“ karjäärimessiga pööratakse tähelepanu kutseharidusele ja selle populariseerimisele. Messile on oodatud üldhariduskoolide õpilased, õpetajad ja lapsevanemad, kes saavad praktilistes töötubades ise kätt proovida ja tutvuda ümberkaudsete ning ka kaugemalt tulnud kutsekoolide erialade ja ametitega. Oma võimalusi esitlevad ka gümnaasiumid ja mitmed organisatsioonid. Õpetajatele toimub samal ajal osaluskohvik ning avatud on ka HEV õppimisvõimalusi tutvustav infotuba, mille raames tutvustatakse ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse HEV õppimisvõimalusi.

Ürituse kohta leiad rohkem infot „Oma Rada 2017 – Kutseõppe eri“ Facebooki lehelt.

2017. aasta on kuulutatud oskuste aastaks, mille raames pööratakse rohkem tähelepanu oskustele, meisterlikkusele ja elukestvale õppele Eesti ühiskonnas. Ka „Oma Rada 2017 – Kutseõppe eri“ on pühendatud kutseharidusele, selle populariseerimisele ja õppimisvõimaluste tutvustamisele.

Ülevaate koostas: õppe- ja karjäärinõustaja Kersti Oksaar