Rahvusvaheline koostöö sügisel

Käesoleval õppeaastal on juba toimunud ning toimumas mitmeid Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) õpilaste ja õpetajate õpirännete ning väliskülaliste vastuvõtmisega seotud tegevusi. Kolmapäeval, 2. novembril kl 10-30-12.30 toimub PKHK iga-aastane Õpirände sügisseminar, kus tutvustatakse 2016/2017 õppeaasta õpirände võimalusi ja õpirändes käinud jagavad oma toredaid kogemusi.

Väliskülalised koolis: 

 

  • Juba paari esimese kuu jooksul on PKHK-d külastanud mitmed väliskülaliste delegatsioonid Leedust ja Armeeniast, kes tutvusid kooli ning õppekorraldusega. Leedu delegatsiooniga toimusid läbirääkimised tulevase koostööprojekti raames.
  • Itaaliast Verona piirkonnast külastasid õpilased koos õpetajatega meie kooli, tutvusid Eesti kutsehariduse korraldamisega, meie kooli õppekorraldusega ning sooritasid õppepraktikat kooli koostööpartnerite juures.
  • 01.11.2016 külastab kooli Soome Forssa Kutshariduskeskuse esindaja Anu Teppo, et läbi rääkida teenindusvaldkonnas võimalikku koostööd tulevikus läbi ühiste projektitegevuste.
  • 08.11-10.11.2016 külastavad meie kooli kahe Rootsi Solåsskolan in Jönköpingu kooli esindajat, et tutvuda PKHK erialade, õppimisvõimaluste ning praktikabaasidega.
  • 14.11 saab alguse Slovakkia koostööpartnerkooli külastus, mille raames 14-17.11.2016 toimub 4 õpetaja ja projektijuhi tutvumine PKHK õppetöö korraldamisega ning praktikavõimalustega. 6 õpilast, koos saatva õpetajaga, jäävad Eestisse õppepraktikale meie koostööpartnerite juurde kuni 02.12.2016.
  • 15-17.11.2016 külastavad kooli Soome, Tampere Kutsehariduskeskuse esindajad, et läbi rääkida koostöövõimalusi töökohapõhise õppe arendamisel aiandusvaldkonnas.

Meie kooli esindajad õppereisidel:

  • Novembrikuu keskel lähevad õpirändesse õppepraktikat sooritama teenindusosakonnast 4 logistikavaldkonna õpilast ajavahemikul 14.11-13.12.2016 koostööpartnerkooli Vaasa kaasabil otsitud praktikaettevõtetesse.

  • Täiskasvanute koolituse osakonnast lähevad novembri kuu keskel kuni jõuludeni õppepraktikale Hispaaniasse juuksurieriala 2 õpilast ja kosmeetiku eriala 2 ning Islandile 2 kosmeetiku eriala õpilast.