Elektroonika-automaatika õppevaldkonnas alustab sel aastal teine töökohapõhine õppegrupp

Pärnumaa Kutsehariduskeskuses (PKHK) toimub esmaspäeval, 24. oktoobril  elektroonikaseadmete koostaja töökohapõhisele õppegrupile avaaktus. Seekord asuvad koolipinki 15 inimest, kes töötavad Pärnu piirkonna elektroonikaettevõtetes Note Pärnu OÜ, Scanfil OÜ ja MS Balti Trafo OÜ, mis on PKHK poolt tunnustatud praktikaettevõtted.

Esimese õppegrupi 14 õpilast sooritasid edukalt kutseeksamid ning omandasid elektroonikaseadmete koostaja tase 2 kutsekvalifikatsiooni. Elektroonikaseadmete koostaja kutseõpe kestab pool aastat kooli õppekava alusel ning sellest 2/3 toimub ettevõttes praktikajuhendaja käe all praktilisi kutseoskusi omandades. Lõpetajad omandavad elektroonikaseadmete koostaja kutse ning lisaks ka elektroonikatööstuses nõutavad sertifikaadid. Koolis juhendavad õpipoisse tehnikaõppeosakonna kutseõpetajad, mis eeldab tihedat koostööd ettevõtete praktikajuhendajatega.

Õpipoisiõpe võimaldab tööandjal oma töötajate kvalifikatsiooni tõsta ja aitab kaasa uute töötajate värbamisele. Ettevõtted saavad endale koolitada just selliste oskustega töötajaid nagu nad vajavad. Käesoleval aastal on PKHK-s avatud seitse töökohapõhist õppegruppi, kus õppesse on võetud vastu 81 õpilast ning hetkeseisuga on kooli lõputunnistuse koos kutsetunnistusega saanud juba 30 õpilast. Töökohapõhise õppe programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist. 

Lisainfo: Mare Raid, PKHK töökohapõhise õppe koordinaator, mob: 56 794 400