Haridusfestivalil saavad kõrvuti nii õpetajad kui õpilased praktilisi töötubasid proovida

Neljapäeval, 20. oktoobril 2016 toimub Pärnumaa kutsehariduskeskuses (PKHK) haridusfestival “Ettevõtlik noor, edukas Eesti!”. Haridusfestivali fookus on õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakutakse õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, harivaid seminare ja võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames.

Töötubades arutatakse muuhulgas teemadel, kust leida head äriideed, kuidas märgata ja toetada laste ettevõtlikkust, mil viisil disainmõtlemisega ettevõtluspisikut levitada, kuidas kooli ja kogukonda ühendada ning leitakse lahendusi ka enda püsititatud probleemidele mini hackatoni raames.  PKHK tutvustab noortele õppimisvõimalusi praktiliste töötubadega.

Mäng on lapse töö, kuid ka täiskasvanud vajavad seda. Lõbusamal moel lähenetakse riigimajandamisele läbi mängu Turuplats ning õpilased kui ka õpetajad saavad arutleda erinevate situatsioonide lahendamise võimalusi põrkuvate väärtushinnangute taustal Väärtuste mängu mängides. Ei puudu ka välisesineja, kellega koos arutatakse Šotimaa ettevõtlusõppe arengute üle.

Haridusfestival on haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” algatusel 2007. aastal sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele, mis seekord toimub väljaspool Ida-Virumaa piire. Eelmisel aastal ajasid töötubades tarkust taga üle 600 külastaja erinevatest Eestimaa nurkadest. Haridusfestivali korraldamist toetab ettevõtlusõppe programm.

Rohkem infot ja ürituse päevakava asub SIIN