Kodutekstiilide õmblejad lõpetavad

Reedel, 9. septembril kl 15 toimub Pärnu rannastaadioni seminariruumis lõpuaktus. Kutsehariduse maine tõstmise ja õpipoisiõppe laiendamise programmi raames saavad Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) lõputunnistuse kaheksa kodutekstiilide õmblejat. Lõpetajad on vanuses 21- 56 aastat, nende seas ka üks noormees.

Praktika toimus ettevõttes AS Wendre. PKHK tunnustab praktikaettevõtte valmisolekut  toetada töötavate õppijate kooliskäimist ning töögraafiku sobitamist õpingutega. Suurem osa õppijatest olid Wendre töötajad, kellel seoses õpingute läbimisega tõusis ka kvalifikatsioon. Kodutekstiilide õmblejatele on PKHK-l plaanis ette valmistada juba järgmise taseme töökohapõhine õppekava. Koolis juhendasid õpilasi kutseõpetajad Heli Sakk- Hännikäinen ja Ene Jaakson.

Töökohapõhises õppes, on kodutekstiilide õmblejad (KTÕ-16) kolmas õppegrupp, kes on jõudnud lõpusirgele. Esimestena lõpetasid raietöölised (RT-16) ja elektroonikaseadmete koostajad (ÕEL-16).

Töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt 2/3 õppe mahust. Ettevõttes omandatakse praktikajuhendaja käe all praktilised kutseoskused kui koolis on läbitud teoreetiline õpe. Õpe on tasuta ning lõpeb kutseeksamiga neil erialadel, kus on kutsestandard olemas.

Töökohapõhise õppe (lühidalt PRÕM) programmi abikõlblikkuse periood on 1.03.2015 - 31.12.2018, tegevusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik. Elluviijaks on SA INNOVE, partneriteks kutseõppeasutused ja kõrgkoolid, kes omavad õppe läbiviimise õigust ning Eesti Tööandjate Keskliit.

Lisainfo:

Mare Raid

töökohapõhise õppe (PRÕM) koordinaator

mob: 56 794 400 tel: 445 1959 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.facebook.com/AlustameAmetist/