Tippsekretärid õpivad meie koolis

Eile, 19.04.2016, toimus Tallinna Majanduskoolis kutsevõistlus Tippsekretär 2016 - I koht Merle Juurik ja II koht Kerli Korp. Õnnitleme!

Esindatud olid kõik koolid, kus sekretäri eriala õpetatakse ning osalejaid oli kokku 20. Meie kooli esindasid S-14 õppijad Ave Lemmergas, Kerli Korp, Gerly Sadilov-Hanst, Rele Reial ja Merle Juurik.

 

Võistlus koosnes väga erinevatest osadest ja testidest  – dokumendi vormistamine, protokoll, etikett, kultuur, sekretäritöö, dokumendihaldus, eesti keel. Esimest korda tuli lahendada ka test vene keeles. Viimaseks ülesandeks oli  avalik esinemine, kus tuli lühikese ettevalmistusajaga peast  ette kanda tekst (kasutada ei tohtinud isegi märksõnu) koos oma arvamusega ning tuua seos erialaga ning kasutada tuli mikrofoni. Antud ülesanne õnnestus kõigil meie tüdrukutel.

Testide ning dokumendi vormistamise tulemused olid väga tublid.

Kerli Korp sai ainsana maksimumpunktid dokumendihalduse testis. Merle Juurik, Kerli Korp ja Rele Reial said avaliku esinemise eest parimad punktid. Merle sai ka sekretäritöö testis kõige kõrgemad punktid. Head tulemused said kõik eesti keele tundmises. Rahule võis jääda ka kõigi teiste ülesannete tulemustega, mis võistluse jooksul lahendada tuli.

Täname ja õnnitleme kõiki õppekava õpetajaid. Võime julgelt öelda, et Tippsekretärid õpivad Pärnumaa Kutsehariduskeskuses.

Võistluste lisainfo.